Kolejka karetek czeka przed szpitalem, oddział covidowy cały zajęty

W Zabrzu przed Szpitalem Miejskim czeka kolejka karetek. Taki widok budzi przerażenie w oczach każdego. Służba zdrowia nie nadąża i zaczyna się uginać pod naporem epidemii koronawirusa. Widok czekających karetek wzbudziło ogromną sensację i nagranie, w ciągu chwili obiegło cały internet. Efektem takiej sytuacji jest uruchomienie kolejnych 30 łóżek dla pacjentów zarażonych Covid – 19. 

Widok podjeżdżających karetek budzi niepokój wśród pacjentów i mieszkańców

W środę 24 marca pod Szpitalem Miejskim miała miejsce niecodzienna sytuacja. Od rana pod szpital podjeżdżały karetka za karetką i ustawiały się w kolejce. Przed godziną 14 pod placówką szpitalną w jednym momencie stało aż 6 ambulansów. Akcja wzbudziła zainteresowanie wśród wielu osób, a w internecie pojawiło się nawet nagranie. W związku z licznym przyjazdem karetek nasuwało się wiele pytań, a głównym było to czy służba zdrowia ugina się pod koronawirusem. 

Pacjenci domagają się wyjaśnień

Widok tak licznych ambulansów wzbudziło ogromne przerażenie. W każdej z tych karetek ktoś walczy o życie, a osoby potrzebujące pomocy nie mogą być natychmiastowo przyjęte do szpitala. Kolejne pytanie, jakie można było usłyszeć wśród wypowiadających się osób, brzmiało: Dlaczego nie kierujecie tych karetek na inne oddziały covidowe, chociażby ten w Pyrzowicach? Zamiast stać w kolejce i czekać, osoby chore szybciej mogłyby zostać przyjęte tam na oddział. 

Czy szpital w Zabrzu jest odpowiednio przygotowany na przyjmowanie pacjentów chorych na Covid – 19?

Szpital Miejski w Zabrzu nie jest przeznaczony wyłącznie dla osób chorujących na Covid – 19. W zależności od potrzeb zmienia się ilość łóżek w placówce, na tę chwilę jest ich 106. W czwartek zostało uruchomionych dodatkowo 30 łóżek covidowych, które z pewnością w krótkim czasie zostaną zapełnione. Pracownicy służy zdrowia, starają się jak najszybciej przyjąć wszystkich pacjentów potrzebujących pomocy. Niestety nie są w stanie przyjąć wszystkich jednocześnie, zachowując przy tym reżim sanitarny. 

Jeden komentarz w temacie “Kolejka karetek czeka przed szpitalem, oddział covidowy cały zajęty

  1. Wydaje mi się że żaden szpital na całym świecie nie był przygotowany na taki natłok pacjentów…

Comments are closed.