Lukas Podolski w końcu w barwach Górnika Zabrze? Trwają rozmowy

Niemiecki piłkarz polskiego pochodzenia Lukas Podolski od lat zaznacza, że z wielką chęcią zakończyłby swoją piłkarską karierę właśnie w Zabrzu. Obecne piłkarz ma 36 lat i pozostaje bez kontraktu. Wydaje się, że jest to więc dobra okazja do tego, aby w końcu zawitał on na murawie w Zabrzu. Wielu ekspertów piłkarskich twierdzi, że obecnie prowadzone są zaawansowane rozmowy pomiędzy Górnikiem Zabrze a Podolskim.

Kariera reprezentanta Niemiec

Lukas Podolski niegdyś występował już w barwach Górnika Zabrze. To właśnie w tym miejscu stawiał swoje pierwsze kroki w piłkarskiej karierze. Następnie wraz z rodziną pojechał do Niemiec i to właśnie barwy tego kraju reprezentował w trakcie swojej kariery. Jednak już dobrych kilka lat temu zaznaczył on, że swoją klubową karierę będzie chciał zakończyć tam, gdzie ją rozpoczął. A tym miejscem jest właśnie Górnik Zabrze.

W ostatnim czasie kariera Niemca nieco przystopowała. Występował on głównie w tureckiej lidze, jednak w swojej bogatej karierze grał on chociażby w Arsenalu Londyn czy też 1. FC Koln.

Górnik Zabrze na zakończenie kariery Lukasa

Dołączenie Lukasa Podolskiego do Górnika Zabrze z pewnością byłoby ogromnym wzmocnieniem dla klubu. Zarówno pod względem sportowym, jak i pod względem marketingowym. Trybuny stadionu w Zabrzu na pewno regularnie wypełniałyby się po same brzegi.

Z kolei umiejętności sportowe Lukasa Podolskiego na pewną będą sporym wzmocnieniem dla całej drużyny. Lukas może występować zarówno na pozycji napastnika, jak i schodzącego skrzydłowego. Trener Górnika na pewno miałby o wiele więcej możliwości w kontekście ustawiania taktyki dla swojego zespołu. Co więcej od piłkarza takiej klasy mogliby czerpać również młodsi zawodnicy.

Taki ruch transferowy byłby dla Górnika Zabrze idealnym rozwiązaniem pod każdym względem. Czy taki będzie również dla Lukasa Podolskiego? Wydaje się, że w najbliższym czasie powinniśmy otrzymać oficjalne informacje na temat tego transferu.