Przedsiębiorco z Zabrza! Planujesz założyć firmę? Sprawdź składki ZUS w 2021 roku!

Przedsiębiorcy w Polsce niewątpliwie z ogromnym zaciekawieniem spoglądają na wszelkie podwyżki obowiązkowych składek w ramach prowadzenia firmy. Pomimo tego, że biznes w Polsce prowadzi się coraz łatwiej oraz wygodniej, to jednak składki ZUS wciąż są bardzo wysokie. Z tego powodu prowadzenie firmy nie jest wcale takie proste, ponieważ koszta generowane przez ZUS są dosyć wysokie.

Ile wyniesie ZUS w 2021 roku?

W roku 2020 składka ZUS wynosiła równe 1431,48 zł. W porównaniu do roku 2019 była to kwota zdecydowanie wysoka. Warto zaznaczyć, że w uprzednim roku nastąpił wzrost składki ZUS aż o 114 zł, aniżeli w roku 2019. W obecnym roku zmianie uległa chociażby składka zdrowotna, a to oznacza, że również cały ZUS będzie znów większy. O ile?

Otóż ekonomiści już zdążyli wydać pierwsze przewidywania, z który jasno wynika, że prowadzenie firmy w 2021 będzie wymagało opłacenia pełnej składki ZUS w wysokości 1447,08 zł każdego miesiąca. Jak można łatwo wyliczyć, składka ZUS w tym roku została zwiększona szacunkowo o 15,60 zł. Nie jest to duży wzrost, ale jednak niestety wzrost.

Prowadzenie firmy w Polsce wciąż będzie wiązało się z ponoszeniem regularnych kosztów ZUS, jednak miejmy nadzieję, że w kolejnych latach przepisy dotyczące ZUS ulegną zmianie. To z pewnością spowodowałoby, że biznes w Polsce byłby jeszcze bardziej lukratywną opcją dla obywateli i większa liczba osób zdecydowałaby się otworzyć własną firmę

Wniosek do Urzędu Gminy lub Urzędu Miasta

Pamiętaj, że odpowiednie dokumenty o założenie działalności gospodarczej należy złożyć przez internet lub w zależności od miejsca zamieszkania, można to zrobić także w Urzędzie Gminy lub Urzędzie Miasta. W przypadku Urzędu Miasta w Zabrzu, który znajduje się na ulicy Powstańców Śląskich 5-7 jest to możliwe w poniedziałek w godzinach 07:30-17:00 lub w dniach wt.-pt. w godzinach 07:30-15:30.