W Zabrzu odbył się koncert w ramach Carnall Festival

W sobotę 17 lipca mieszkańcy oraz turyści w Zabrzu mogli uczestniczyć w kolejnym koncercie w ramach Carnall Festival. Jest to festiwal, który realizowany jest dzięki zabrzańskiemu Muzeum Górnictwa Węglowego. W ostatni weekend wystąpił Kraków Street Band, a następnie zgromadzeni tradycyjnie mogli kontynuować zabawę przy akompaniamencie DJ’a.

Rewitalizacja strefy Carnall

Kilka tygodni temu w Zabrzu nastąpiło oficjalne otwarcie strefy Carnall, która dzięki pozyskanym środkom została zrewitalizowana. Strefa Carnall to oczywiście naziemna część Sztolni Królowa Luiza. Industrialna część zmodernizowanego lokalu służy w tym roku jako miejsce, gdzie organizowane są koncerty w ramach cyklu Carnall Festival. Całość realizowana jest przez miejscowe Muzeum Górnictwa Węglowego, które dodatkowo finansowane jest przez pieniądze pochodzące z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Artyści występujący w ramach koncertów Carnall Festival

Zgromadzeni mogli ostatnio posłuchać artystów Kraków Street Band. Publiczność bardzo pozytywnie zareagowała na występ. Przypomnijmy, że koncerty Carnall Festival odbywają się regularnie co tydzień przez całe wakacje. W następnych tygodniach przed zabrzańską publicznością wystąpią tacy artyści jak Helene Vis, Ścigani, Sebastian Riedel, Bartek Miarka, Michał Kielak, Cree, Arbadab, Piotr Kupicha, Kathia, czy też Hard Rockets.