W mieście umiejscowiono tabliczki „Uwaga jeże”

Jeden z mieszkańców Zabrza wpadł na pomysł, aby w mieście pojawiły się tabliczki z napisem „Uwaga jeże”. Jak twierdzi sam inicjator akcji, to wszystko za sprawą coraz częstszych widoków martwych jeży na drodze. Celem tabliczek jest zwrócenie uwagi wszystkich uczestników ruchu drogowego oraz mieszkańców na owy problem.

Akcja wbijania tabliczek z napisem „Uwaga jeże”

Dnia 24 lipca w sobotę odbyła się akcja zorganizowana przez podmioty Uwaga Jeże oraz fundację Przytul Jeża. Tego dnia na terenie miasta pojawiły się pierwsze tablice. Można je znaleźć chociażby wokół stadionu im. Ernesta Pohla, czy też na ulicy De Gauella.

Warto dodać, że inicjatorem całej akcji, a także zwiększonego zainteresowania jeżami na drogach jest Sebastian Pisiul. Jego pierwsze działania można było obserwować już w marcu 2021 roku. Już wtedy zaczął on wbijać w różnych miejscach tabliczki informujące o potencjalnej obecności ssaków. Akcja zorganizowana przez inicjatora została bardzo dobrze przyjęta przez osoby trzecie. Z tego względu tabliczki znajdują się w wielu innych miejscowościach w Polsce. Są to m.in. Mysłowice, Bielsko-Biała, Wrocław, Katowice, czy też Kraków.