W Zabrzu planowany jest wodny plac zabaw

Już niedługo rozpocznie się modernizacja Parku Hutniczego, który mieści się w samym centrum Zabrza. Taką informację podała Prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik. W ramach inwestycji planowana jest budowa m.in. nowoczesnego wodnego placu zabaw.

Wodny plac zabaw powstanie w ramach rewitalizacji Parku Hutniczego

Informacja o planowanej modernizacji Parku Hutniczego w centrum Zabrza pojawiła się podczas oficjalnego przekazania informacji o otwarciu innego placu zabaw, który mieści się w Parku im. Poległych Bohaterów. Wiadomość została ogłoszona dokładnie 21 lipca 2021 roku. Jednak do tej pory wciąż nie są znane bardziej szczegółowe informacje. Jednak mieszkańcy i tak są zadowoleni z samej wieści o tym, że taki wodny plac zabaw w Zabrzu w końcu powstanie. Głosy o potrzebie zrealizowania takiej inwestycji można było zauważyć już od dawna w Social Media. Wydaje się, że przyniosły one skutek, skoro władze miasta Zabrze postanowiły rozpocząć pracę nad taką inwestycją.

Dodajmy, że mieszkańcy Zabrza obecnie bardzo często udają się do innych miast na Śląsku, aby skorzystać właśnie z wodnego placu zabaw. Mieszczą się one m.in. w Chorzowie, Tychach, czy też Katowicach.