W Zabrzu zostanie wybudowana muszla koncertowa na osiedlu Mikołaja Kopernika

Pod koniec lipca ogłoszono przetarg na budowę muszli koncertowej w Zabrzu. Warto zaznaczyć, że takowy przetarg odbył się już w czerwcu. Niestety w tamtym okresie nie wpłynęła jednak żadna oferta. Obecnie trwający przetarg zakończy się 16 sierpnia o godzinie 9:00.

Nowa muszla koncertowa w Zabrzu

Mieszkańcy od dawna domagali się wybudowania miejsca, gdzie będą mogły odbywać się koncerty artystyczne. Lokalizacja planowanej muszli, a więc osiedle Mikołaja Kopernika przypadło do gustu większości mieszkańców. Planuje się, że wykonawca powinien ukończyć prace związane z wybudowaniem tego miejsca nawet w ciągu 3 miesięcy. Dodajmy jednak, że pierw musi pojawić się oferent, który złoży do Urzędu Miasta Zabrze odpowiednią ofertę w ramach trwającego przetargu.

Muszla koncertowa to projekt wyłoniony w ramach Budżetu Obywatelskiego

Mieszkańcy Zabrza osobiście zdecydowali o tym, że chcą wybudowania muszli koncertowej w mieście. To właśnie ten projekt okazał się zwycięzcą w ramach rozdysponowania pieniędzy z Budżetu Obywatelskiego. Jak wiemy inwestycja ma zostać zrealizowana w Zabrzu przy ulicy Mikołaja Kopernika. W ramach inwestycji ma powstać podest sceniczny, zadaszenie, żelbetowe schody, czy też specjalna pochylnia dla osób niepełnosprawnych. Oprócz tego wykonawca będzie musiał także wykonać prace związane z budową fundamentów, instalacją elektryczną, czy też wszelkie prace związane z przygotowaniem terenu, a następnie jego uporządkowaniem.

Jak twierdzą lokali mieszkańcy, muszla koncertowa pozwoli przeprowadzać występy artystyczne, kulturalne oraz imprezy okolicznościowe. To powinno przełożyć się na większą ilość funkcji rekreacyjnych w okolicy, a także ogólną atrakcyjność tych terenów.