Tour de Pologne zawita również do Zabrza

Od pewnego czasu przez wiele miejscowości w Polsce przebiega już 78. Tour de Pologne. Jeden z etapów wyścigu będzie przebiegał również przez Zabrze. Kolarze pojawią się w mieście już 15 sierpnia. Oczywiście oprócz atrakcji sportowej, całe wydarzenie niesie za sobą także utrudnienia w ruchu drogowym dla kierowców.

W Zabrzu odbędzie się 7. etap Tour de Pologne

Niedziela 15 sierpnia to dzień, kiedy zawitają kolarze do Zabrza. Będzie to już 7. etap całego wyścigu kolarskiego, który odbywa się w ramach edycji 78. Tour de Pologne. Mieszkańcy Zabrza powinni nieco przyzwyczaić się już do takich sytuacji. Otóż w mieście odbyły się już zakończenia etapów wyścigu w ciągu ostatnich czterech lat. Tym razem kolarze jednak nie będą kończyć etapu w Zabrzu, lecz tutaj go rozpoczną. Warto dowiedzieć się w takim przypadku gdzie dokładnie pojawią się kolarze oraz w jakich miejscach będą utrudnienia drogowe.

Przebieg 7. etapu Tour de Pologne w Zabrzu

Początek 7. etapu Tour de Pologne w tym roku zaplanowano 15 sierpnia w niedzielę równo o godzinie 14:50. Kolarze na początku odbędą honorowy przejazd m.in po ulicy Roosevelta, Generała de Gaulle’a – Konfantego, a następnie nawrót na rondzie i trasa powrotna, aż do ulicy Winklera oraz Makoszewskiej. I właśnie od ulicy Makoszewskiej rozpocznie się prawdziwy wyścig, gdy kolarze będą mogli ostro ruszyć do przodu. Od tego momentu zawodnicy będą przemieszczać się przez ulicę Legnicką w stronę Przyszowic.

W jakich miejscach Zabrza należy liczyć się z utrudnieniami drogowymi?

Z racji tego, że kolarze będą poruszać się przez wiele miejsc w Zabrzu, w mieście na pewien czas zmieni się organizacja ruchu. Z tego powodu nieprzejezdna będzie ulica Roosevelta od ronda nieopodal Piłsudskiego do krzyżówki z Damrota. Ten odcinek będzie zamknięty od godziny 6:30 do godziny 19:00. Oprócz tego okresowo zamykane będą również ulice poboczne. Utrudnienia będą występowały również na wszystkich ulicach, które zostały wymienione w powyższym akapicie opisującym przebieg 7. etapu Tour de Pologne w Zabrzu.

Policja już teraz apeluje o to, aby wcześniej zaplanować swój przejazd, jeśli będziemy w ogóle musieli tego dnia przemieszczać się wskazanymi powyżej ulicami. Kierowcy powinni pamiętać również o zachowaniu szczególnej ostrożności oraz uwagi podczas każdej podróży.

Dodaj komentarz