Kibice Górnika Zabrze już nie są na czele rankingu frekwencji na trybunach

Większość osób podejrzewała, że spotkanie pomiędzy Górnikiem Zabrze a Piastem Gliwice po raz kolejny zapewni Zabrzanom rekord frekwencji na trybunach. Tak się jednak nie stało, nawet pomimo tego, że to spotkanie było derbowym pojedynkiem. Najwięcej kibiców w tej kolejce pojawiło się jednak w Krakowie, gdzie miejscowa Wisła podejmowała Legię Warszawę.

Derby Śląska w Zabrzu

Spotkanie pomiędzy Górnikiem Zabrze a Piastem Gliwice od samego początku przyciągało spore zainteresowanie kibiców. Miejscowa ekipa przed tym spotkaniem zaliczyła dwa zwycięstwa z rzędu i wszyscy spodziewali się dobrego występu przeciwko drużynie z Gliwic. Jak się jednak okazało, ostatecznie na tym spotkaniu pojawiło się mniej osób, niż na spotkaniu z Lechem Poznań, gdy padł poprzedni rekord. Ostatecznie mecz z Lechem Poznań oglądało z poziomu trybun 8 osób więcej, niż miało to miejsce podczas spotkania z Piastem Gliwice.

Wisła Kraków na czele rankingu

Zabrzanie stracili pierwsze miejsce w rankingu frekwencji na rzecz kibiców Wisły Kraków. To właśnie oni pojawili się na pierwszym miejscu rankingu. To za sprawą ostatniego spotkania z Legią Warszawa, gdy na trybunach stadionu Białej Gwiazdy pojawiło się ponad 23 tysiące kibiców. Warto dodać, że ten wynik jak najbardziej mogą pobić kibice Górnika Zabrze, ponieważ pełna pojemność stadionu Górnika na ten moment to 24 563 osób. Warto zaznaczyć, że pojemność stadionu w przyszłości będzie jeszcze większa, ponieważ na ten moment dostępne dla kibiców są jedynie trzy trybuny.

Dodajmy, że mimo braku pobicia rekordu w poprzednim spotkaniu przez kibiców z Zabrza, to i tak są oni jednymi z najbardziej regularnych kibiców w Polsce. Średnia frekwencja kibiców przybywających na stadion Górnika sprawia, że Zabrzańscy kibice znajdują się w ścisłej czołówce pod względem ilości kibiców przybywających na stadion swojej drużyny.