Mężczyzna w wieku 58 lat zaatakowany przez nożownika

W sobotę 25 września w godzinach wieczornych doszło do bardzo niebezpiecznej sytuacji z udziałem 58-letniego mężczyzny od nożownika, którym okazał się mężczyzna w wieku 18 lat. Atak nożownika miał miejsce przy ulicy Robotniczej w Zabrzu. Doszło do niego z powodu zwrócenia uwagi 58-latka do 18-latka, aby nie kopał on zaparkowanych na ulicy samochodów. 

Atak 18-letniego nożownika w Zabrzu

Mężczyzna a wieku 58 lat zwrócił uwagę 18-latkowi, aby nie kopał i nie uszkadzał on zaparkowanych na ulicy Robotniczej w Zabrzu samochodów. Wskutek tego doszło do szarpaniny pomiędzy mężczyznami. W pewnym momencie 18-latek wyciągnął nóż i dźgnął nim 5 razy 58-latka. Całą sytuację zauważył świadek zdarzenia, który próbował zatrzymać agresora. Udało mu się go obezwładnić, jednak zauważył on, że drugi mężczyzna potrzebował pomocy. Z tego powodu napastnik uciekł, a świadek zaczął udzielać pomocy rannemu mężczyźnie.

Napastnik został zatrzymany w południe kolejnego dnia

Na miejscu zdarzenia od razu pojawiła się policja oraz pogotowie ratunkowe. Ranny mężczyzna został przetransportowany do szpitala w stanie ciężkim. Młody nożownik uciekł, jednak już następnego dnia został zatrzymany przez funkcjonariuszy. Udało im się go namierzyć w południe, dzień po zajściu. Nastolatek został już umieszczony w areszcie policyjnym. Za atak nożem oraz popełnione czyny, 18-latkowi grozi teraz od 8 do 25 lat, a pod pewnymi względami nawet dożywocie. Już niedługo powinno okazać się, jakie dokładnie zarzuty usłyszy nastolatek za atak nożem.