Kilkudziesięciu lekarzy z Ukrainy kształciło się w Zabrzu

Aż 35 lekarzy z Ukrainy przez okres sześciu miesięcy odbywało dodatkowe kształcenie z zakresu transplantologii. Ukraińcy medycy odbywali szkolenia w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Dzięki zdobytej wiedzy oraz doświadczeniu, biorą udział już w pierwszych przeszczepach w swoim kraju.

Ukraińscy medycy szkolący się w Polsce już leczą w swoim kraju

Medycy z Ukrainy, którzy nabyli dodatkowego doświadczenia w zakresie transplantacji w Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu, już wykorzystują nabyte umiejętności podczas przeszczepów w swoim kraju. Ostatnimi czasy pomyślnie przeszczepili oni płuca 57-letniemu mężczyźnie. Lekarze zaznaczają, że zdobyte w zabrzańskim szpitalu wiedza oraz doświadczenie, przełożą się znacząco na pomoc wszystkim osobom na terenie Ukrainy. Z tego względu możliwe jest, że współpraca pomiędzy polskimi oraz ukraińskimi medykami będzie kontynuowana w przyszłości.

Przeszczep płuc u 57-letniego mężczyzny zakończył się pomyślnie

Mężczyzna, u którego wykonano przeszczep płuc, od lat musiał przebywać jedynie we własnym domu. Jego stan pogarszał się wraz z upływającym czasem. To spowodowało, że mężczyźnie jak najszybciej trzeba było przeszczepić płuca. Zabiegu podjęli się ukraińscy medycy, którzy odbywali praktyki w Polsce. W zabiegu wykonanym w akademickim szpitali we Lwowie, towarzyszyli im także medycy z naszego kraju. Przeszczep płuc zakończył się sukcesem.