Wyjątkowy miś pojawił się na muralu budynku należącego do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu

Dnia 8 października w piątek doszło do odsłonięcia wyjątkowego muralu, który przedstawia misia tulącego serduszko. Mural pojawił się na ścianie jednego z budynków, który należy do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Celem muralu jest budowanie świadomości dotyczącej donacji narządów wśród dzieci.

Mural ma za zadanie budować świadomość dzieci

Artystą, który odpowiada za przygotowanie muralu jest Wojciech Brewka. W projekcie starał się on połączyć dziecięce ciepło z dosyć niecodzienną tematyką, jaką niewątpliwie są przeszczepy. Oprócz tego projekt miał w jakiś sposób nawiązywać także do Zabrza. Jak twierdzą osoby, które miały okazję już zobaczyć nowy mural na żywo, robi on naprawdę ogromne wrażenie.

Mural miał na celu przede wszystkim budowanie świadomości oraz pewnego poczucia bezpieczeństwa wśród najmłodszych pacjentów Śląskiego Centrum Chorób Serca, które mieści się w Zabrzu. Warto dodać, że w Polsce wykonuje się ostatnimi czasy coraz więcej przeszczepów serca, płuc, nerek i innych ważnych narządów. Zaznaczmy, że szpital w Zabrzu jest jednym z ośrodków, w których wykonuje się najwięcej zabiegów transplantacyjnych w kraju. Sporą ilość zabiegów przeprowadza się także w poszczególnych ośrodkach w Warszawie, Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Krakowie.