Zabrzańskie lodowisko otwarte już od 6 grudnia

Już w poniedziałek 6 grudnia nastąpi oficjalne otwarcie lodowiska miejskiego w Zabrzu. Przypomnijmy, że mieści się ono przy ulicy Powstańców Śląskich niedaleko Ratusza. Jedna z największych atrakcji zimowych, z której co roku korzysta tysiące osób, otwarta będzie najprawdopodobniej do końca lutego przyszłego roku.

Otwarcie zabrzańskiego lodowiska

Z lodowiska będą mogły oczywiście skorzystać wszystkie zainteresowane osoby. Zarówno dorośli, jak i dzieci. Przypomnijmy, że lodowisko w Zabrzu znajduje się na otwartej przestrzeni. Łączna powierzchnia lodowiska wynosi 300 mkw. Osoby, które będą chciały skorzystać z lodowiska i pojeździć na łyżwach będą mogły oczywiście wypożyczyć łyżwy na miejscu.

Tafla lodowiska już jest przygotowywana i niedługo zostanie ona udostępniona wszystkim mieszkańcom oraz zainteresowanym. W zależności od warunków pogodowych, bardzo możliwa jest organizacja ferii zimowych dla uczniów właśnie z wykorzystaniem lokalnego lodowiska.

W jakich godzinach będzie można korzystać z lodowiska?

Wiemy już, że w tym roku lodowisko w Zabrzu będzie otwarte nieco dłużej niż w poprzednich latach. Tafla lodowa będzie dostępna dla zainteresowanych w godzinach 10:00-22:00 każdego dnia tygodnia. Będzie ono jednak zamknięte w godzinach 13:00-14:00 z powodu przerwy technicznej. W najbliższych dniach powinniśmy poznać cennik lodowiska. Przypomnijmy, że w zeszłym roku mieszkańcy Zabrza mogli liczyć na promocyjną cenę w wysokości 2 zł za godzinę jazdy na łyżwach.