Otwarto wyjątkowy Park Miliona Świateł w Zabrzu

Na terenie Kąpieliska Leśnego w Zabrzu powstał wyjątkowy Park Miliona Świateł. Terez został zaaranżowany na podobieństwo świetlno-muzycznej wystawy plenerowej. Organizatorzy podczas realizacji tego pomysłu czerpali inspiracje z baśni Christiana Andersena „Królowa Śniegu”.

Największa plenerowa wystawa świetlno-muzyczna w Polsce

Wystawa w Zabrzu podczas swojego oficjalnego otwarcia wzbudzała naprawdę ogromne zainteresowanie. Z powodu tej okazji na teren zabrzańskiego Kąpieliska Leśnego przybyli zarówno mieszkańcy Zabrza, jak i okolicznych miejscowości. Latem wszyscy chętnie korzystali z kąpieli w tym miejscu, a tym razem przybyli tutaj w zupełnie innym celu. Wszyscy musieli zmagać się z zablokowanymi drogami, ogromnym ruchem samochodów oraz tłumem rodziców, którzy wraz ze swoimi dziećmi zmierzali w kierunku wystawy świetlno-muzycznej.

Co zawiera świetlno-muzyczna wystawa?

W ramach nowo powstałej świetlno-muzycznej wystawy wszyscy zgromadzeni mogą podziwiać wyjątkowo zaaranżowaną przestrzeń. Wystawa znajduje się na terenie 22 hektarów. Wśród atrakcji znajdują się tam m.in. zimowa kraina Królowej Śniegu, wyjątkowa górka do zjeżdżania, a nawet Komnata Kryształowa w multimedialnej formie. Zwiedzający mogą podziwiać również wyjątkowe figurki zwierząt. Można znaleźć zarówno te mniejsze, jak i większe, a wszystkie są dodatkowo rozświetlone.

Nowa atrakcja na terenie Kąpieliska Leśnego została przygotowana przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zabrzu, a także firmę Multidekor. W ramach inwestycji wykorzystano mniej więcej ponad milion energooszczędnych diod LED. Wystawa jest jednak jak najbardziej energooszczędna, gdyż pobiera jedynie 92 kw/h. Nowo otwarty Park Miliona Świateł na pewno będzie chętnie odwiedzanym miejscem przez rodziców z dziećmi, a także przez wszystkich zakochanych.

Przypomnijmy, że wstęp na teren Parku Miliona Świateł jest dodatkowo płatny.