W Zabrzu po raz kolejny odbył się Rajd Renifera

Mieszkańcy Zabrza oraz okolicznych miejscowości po raz kolejny mogli wziąć udział w Rajdzie Renifera. W tym roku odbyła się już szósta edycja Rajdu, który organizowany jest przez Stowarzyszenie Zabrzańskie Miłośników Motoryzacji. Jest to rajd turystyczno-krajoznawczy, który odbywa się na terenie Zabrza.

Kilkadziesiąt uczestników w tegorocznym rajdzie

W tym roku udział w Rajdzie Renifera wzięło aż 31 uczestników. Załogi pochodziły tak naprawdę nie tylko z Zabrza, lecz w zasadzie z całego Śląska. Impreza w tym roku była jedną z większych w okresie świątecznym, tuż obok Jarmarku Bożonarodzeniowego w Zabrzu. Na imprezie pojawiły się samochody różnego rodzaju. Przede wszystkim zobaczyć mogliśmy sporo Fiatów 126p, jednak nie brakowało również takich pojazdów jak Syrena 105 oraz Land Rover Defender. Dodajmy, że jakiś czas temu w Pruszkowie odbył się rajd barbórkowy.

Rajd Renifera cieszy się sporym zainteresowaniem

Od kilku lat Rajd Renifera przyciąga tłumy miłośników, którzy chcą w taki sposób spędzać czas w atmosferze świątecznej. Miłośnicy motoryzacji w ramach imprezy turystycznej-krajoznawczej na początku otrzymują mapę. Na niej zaznaczone są miejsca, których jest aż kilkadziesiąt. W każdym miejscu znaleźć można wyjątkowe zagadki, które dotyczą miejsca, gdzie znaleziono zagadkę. W ramach zabawy przewidziane są również różnego rodzaju wyzwania. Uczestnicy muszą sprawdzić się m.in. w ramach ćwiczeń pierwszej pomocy, znajomości przepisów ruchu drogowego, jak i znajomością nawigacji lub historii Zabrza.

Warto dodać, że w tym roku uczestników podzielono na dwie grupy. Pierwszą z nich była kategoria Classic, w której udział brały wszystkie pojazdy z roku 1993 lub starsze. W kolejnej grupie o nazwie Turystyk uczestniczyły pojazdy wyprodukowane w 1994 roku i później. Impreza po raz kolejny przyciągnęła mnóstwo zainteresowanych i możemy przypuszczać, że w przyszłym roku zostanie zorganizowana ponownie.

Dodaj komentarz