Remont szpitala w Zabrzu. Przejdzie on termomodernizację

Miejski Szpital w Zabrzu w końcu zostanie wyremontowany. Od dawna mówi się o tym, że szpital wymaga remontu pod względem termoizolacji. I już niedługo oficjalnie ruszą prace z tym związane. Wszystko za sprawą podpisanej na 14 grudnia umowy, w ramach której firma z Rudy Śląskiej o nazwie TERMOPROJEKT Sp. z o.o. wykona wszelkie prace.

Co zostanie wykonane w ramach remontu Szpitala Miejskiego w Zabrzu?

W Zabrzańskim Szpitalu Miejskim przede wszystkim należy wykonać kompleksową termoizolację. Firma TERMOPROJEKT Sp. z o.o. będzie w pierwszej kolejności wykonywać właśnie prace termoizolacyjne w obrębie wszelkich budynków. Oprócz tego w ramach umowy wymieniona zostanie także pełna stolarka drzwiowa i okienna.

Szpital Miejski zdecydował się również na modernizację oświetlenia. Tutaj postawiono na energooszczędne lampy typu LED. Nie zapomniano również o instalacji c.o., dzięki czemu wymieniona zostanie instalacja grzewcza, a także grzejniki. Warto dodać, że wartość inwestycji oszacowano w sumie na blisko 2,4 miliona złotych. Miejskiemu Szpitalowi taki remont z pewnością się przyda. Dzięki temu w dłuższej perspektywie będzie można liczyć na spore oszczędności z tego tytułu.