Akcja gaśnicza strażaków w Sylwestra

Strażacy z Zabrza nie mogli świętować nocy sylwestrowej w zupełnym spokoju. Około godziny 18:00 otrzymali oni zawiadomienie o pożarze, do którego doszło przy ulicy Szybowej 5A w Zabrzu. Pożar wybuchł na dachu jednego z budynków wielorodzinnych. Na miejsce od razu zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej.

Wielogodzinna akcja gaśnicza

Akcja gaśnicza w dzień sylwestrowy zabrzańskich strażaków trwała około czterech godzin. Strażacy musieli przede wszystkim poradzić sobie z ugaszeniem pożaru, ale także z zabezpieczeniem ognia, aby nie przedostał się on na sąsiadujące przestrzenie oraz obiekty. Na szczęście cała akcja zakończyła się sukcesem. Po ugaszeniu pożaru następnie raz jeszcze przeszukano całe pogorzelisko i sprawdzono, czy nie tli się jeszcze gdzieś ogień.

Ewakuacja mieszkańców w obiektu

Z obiektu mieszkalnego musiało zostać ewakuowanych ponad 20 mieszkańców. W wyniku pożaru na szczęście nikt nie ucierpiał. Mieszkańcy, którzy zostali ewakuowani z budynku musieli poszukać schronienia u swoich bliskich. Wszystko za sprawą tego, że po pożarze na miejsce przybyli osoby związane z Powiatowym Inspektorem Budowlanego Nadzoru. Przedstawiciele podjęli decyzję, że budynek w obecnym stanie nie nadaje się do zamieszkania.

Łącznie w wyniku pożaru obiektu mieszkalnego przy ulicy Szybowej 5A spaliło się aż mniej więcej 230 mkw. dachu. W akcji gaśniczej udział wzięli strażacy z takich jednostek jak JRG Zabrze, OSP Mikulczyce, Makoszowy i Grzybowice. Na ten moment konkretne przyczyny pożaru wciąż nie są znane.

Oczywiście strażacy czuwali w okresie świąteczno-noworocznym przez cały czas. W gotowości byli chociażby strażacy z Nowej Rudy, o czym pojawił się artykuł na stronie nowainfo.pl.

Dodaj komentarz