Czy można opóźnić wzrost włosów.

Wzrost włosów na ciele jest kwestią bardzo indywidualną i zależy w dużej mierze od genetyki oraz gospodarki hormonalnej każdego z nas. Ze względu na różnorodność każdego człowieka mamy do czynienia także z różnym tempem procesu wzrostu włosów. Czy zjawisko to można skutecznie opóźnić? Podpowiadamy.

Czy można opóźnić wzrost włosów?

Obecnie na rynku kosmetycznym występuje wiele metod mających na celu opóźnienie wzrostu włosów. Do głównych sposobów należą kosmetyki ogólno dostępne w drogeriach. Najczęściej występują one w postaci balsamów oraz kremów do ciała. Formuła tego rodzaju kosmetyków zawiera w swym składzie wyciągi z roślin, których zadaniem jest uszkodzenie struktury włosa, przez co jego łodyga wolniej odrasta oraz staje się mniej wyczuwalna. Zdecydowanie najczęściej wykorzystywane jest działanie ekstraktu meksykańskiej Larrea Divaricata. Oprócz właściwości spowalniających odrost włosów wykazuje ona również możliwości antyoksydacyjne, które chronią skórę przed działaniem szkodliwych wolnych rodników.

Wyższej klasy kosmetyki tego rodzaju, bogate są także w składniki nawilżające oraz antybakteryjne, których zadaniem jest łagodzenie wszelkich dolegliwości skórnych jak np. podrażnienia czy stany zapalne.

Czy depilacja laserowa może spowolnić wzrost włosów?

Depilacja laserowa w skuteczny sposób może opóźnić proces wzrostu włosów na ciele. Już jeden zabieg jest w stanie w dużym stopniu przyczynić się zarówno do redukcji owłosienia, a także osłabienia i spowolnienia odrastania włosów. Skupiona wiązka światła, którą emituje głowica lasera Mediostar Next Pro we Wrocławiu i Warszawie wnika do skóry na głębokość cebulki włosa, bezpośrednio na nią oddziałując. Uszkodzenie termiczne przyczynia się do jej obumierania i redukcji całej struktury włosa. Dzięki temu zjawisku depilacja laserowa zalicza się do trwałych metod redukcji owłosienia.

Warto podkreślić, że depilacja laserowa oprócz trwałego usuwania owłosienia Wrocław, a także spowolnienia procesu wzrostu włosów działa na skórę w sposób typowo leczniczy. W przypadku podrażnień skóry po tradycyjnych metodach depilacji, zapalenia mieszków włosowych, a także zjawiska wrastania włosów poprawia kondycję skóry i co ważne zapobiega tego rodzaju defektom.

Wskazania do depilacji laserowej

Do głównych wskazań zabiegu depilacji laserowej należy:

  • wrastające włoski;

  • podrażnienia po tradycyjnych metodach depilacji (maszynka do golenia, wosk, depilator, krem do depilacji);

  • zapalenia mieszków włosowych;

  • hirsutyzm (zaburzenia hormonalne objawiające się występowaniem owłosienia u kobiet w miejscach typowo męskich tj. broda, wąsik, baczki, okolica brodawek sutkowych, lędźwia, linia brzucha;

  • względy estetyczne i chęć pozbycia się niechcianego owłosienia.

Podsumowanie

Zjawisko spowolnienia wzrostu włosów jest pewnego rodzaju rozwiązaniem na ułatwienie życia oraz oszczędności czasu. Depilacja laserowa Warszawa i Wrocław stanowi jednak lepsze rozwiązanie, ponieważ pozwala nie tylko osłabić i spowolnić odrost włosów na ciele, ale również w sposób trwały pozbyć się niechcianego owłosienia.