Nadchodzą szkolne ferie zimowe w Zabrzu

W tym roku dzieci w Polsce ponownie w innych terminach obchodzą szkolne ferie zimowe. Poprzedni rok pod tym względem był niestety dosyć skomplikowany, przez co wszystkie szkoły w całej Polsce miały ten sam termin ferii zimowych. Województwo śląskie, a więc i zabrzańskie szkoły w tym roku będą miały wolne w dniach 14-27 luty.

Szkolne ferie zimowe w Zabrzu

Jeszcze kilka lat temu dzieci w ramach ferii zimowych mogli udać się na różnego rodzaju obozy ze szkołą, czy też po prostu spędzić czas ferii zimowych w gronie rówieśników. Niestety, ale z powodu obecnej sytuacji panującej w Polsce i na świecie, wszelkiego rodzaju atrakcje turystyczne i kulturalne zostały zdecydowanie ograniczone. Na szczęście po zeszłorocznych ograniczeniach w ferie zimowe, teraz dzieci mogą liczyć na nieco więcej swobody. Czy będą miały co robić w dniach 14-27 luty 2022 roku, kiedy to przypada termin szkolnych ferii zimowych dla województwa śląskiego?

Warto dodać, że w terminie 14-27 luty 2022 roku, oprócz województwa śląskiego, szkolne ferie zimowe będą również miały szkoły w województwach lubelskim, łódzkim, pomorskim i podkarpackim.

Atrakcje na ferie zimowe w Zabrzu

Wszyscy zainteresowani, którzy szukają atrakcji na ferie zimowe spędzone w Zabrzu mogą liczyć na całkiem atrakcyjną ofertę. Przede wszystkim zadowoleni będą pasjonaci sportów oraz przebywania na świeżym powietrzu, ponieważ czynne będzie lodowisko, które znajduje się przy skwerze przy ulicy Śląskich Powstańców. Oprócz tego młodzi będą mogli skorzystać bezpłatnie z obiektów Miejskiego Ośrodku Rekreacji i Sportu. Na pewno to dobra propozycja dla tych, którzy kochają aktywność fizyczną. Szczególnie, że wstęp będzie darmowy.

Wymienione wyżej atrakcje na ferie zimowe to jednak nie wszystko, czego mogą spodziewać się dzieci i młodzież z Zabrza. Oprócz tego dla osób chcących w ciekawy sposób spędzić ferie, być może coś ciekawego przygotuje Sztolnia Królowa Luiza, która we wcześniejszych latach organizowała ciekawe projekty. Być może w tym roku również zostanie coś zorganizowane, jednak więcej informacji będziemy mieli zapewne w terminie bliższym feriom zimowym. Na koniec warto przypomnieć również, że dzieci i młodzież będą mogły skorzystać również z Biblioteki Miejskiej w Zabrzu. W zeszłym roku odbyły się tam wyjątkowe zajęcia pod hasłem „Zima w bibliotece”, i kto wie, być może w tym roku zostanie zorganizowana kolejna edycja.