Trener Górnika Zabrze łączony z reprezentacją Polski

Saga z byłym już trenerem reprezentacji Polski, a więc Paulo Sousą została już zakończona. Portugalczyk porzucił polską kadrę i postanowił przenieść się do brazylijskiego Flamengo. Taki obrót sytuacji sprawił, że na stanowisko trenera reprezentacji przymierza się nowych trenerów. Pod uwagę na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski brany jest również Jan Urban, a więc obecny trener Górnika Zabrze.

Jan Urban trenerem reprezentacji Polski?

W drugim tygodniu nowego roku Górnik Zabrze rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej sezonu 2021/2022. Na pokładzie zameldował się oczywiście również trener zabrzańskiego zespołu, a więc Jan Urban. Mimo wszystko to nie przeszkadza wysnuwać teorii, że trener Górnika Zabrze jest brany pod uwagę przez prezesa PZPN Cezarego Kuleszę na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski.

Górnik Zabrze pod wodzą Urbana spisuje się całkiem nieźle. Ma on pod okiem dobrych zawodników, jak chociażby doświadczony Lukas Podolski (o którego przyjściu więcej dowiecie się w artykule na stronie GornySlask) oraz młodziutki Dariusz Stalmach. Trenerowi udało się uporządkować zespół i podnieść formę zespołu. Nic więc dziwnego, że jest on wymieniany w szerokim gronie faworytów do objęcia kadry narodowej. Na ten moment jednak nie poznaliśmy żadnych szczegółowych ani oficjalnych informacji o wyborze trenera polskiej kadry.

Urbana cieszą słowa uznania i pochwały

Zamieszanie z wyborem nowego trenera reprezentacji Polski po zwolnieniu Paulo Sousy trwa już od dłuższego czasu. Potencjalne zatrudnienie Jana Urbana sprawiło, że dziennikarze postanowili zadać takie pytanie samemu szkoleniowcowi. Okazuje się, że do Jana Urbana rzeczywiście dobiegły medialne pogłoski, jednak żadne rozmowy jeszcze nie miały miejsca.

Obecny trener zabrzańskiego Górnika, a więc Jan Urban podkreśla, że samo znalezienie się w gronie potencjalnych selekcjonerów polskiej kadry narodowej jest dla niego wielkim wyróżnieniem. Pokazuje to, że środowisko piłkarskie docenia jego obecną pracę i to, co osiągnął on w przeszłości.