Były hotel Admiralspalast w rękach miasta Zabrze

Zabrzański samorząd zdecydował o pozyskaniu dawnego obiektu hotelowego AdmiralsPalast. Jak podkreśla prezydent miasta Zabrze, obiekt ten jest niesłychanym zabytkiem, a przy tym symbolem miasta i tutejszej społeczności. Miasto Zabrze pozyskało obiekt, aby przywrócić mu dawny blask.

Miasto Zabrze stara się przywrócić blask dawnemu hotelowi

Nikt nie ukrywa, że pozyskanie byłego hotelu AdmiralsPalast to inwestycja długoterminowa. Rządzący mają nadzieję, że uda się przywrócić dawny blask temu obiektowi i przywrócić go do użytku wszystkim mieszkańcom Zabrza i nie tylko. Na pewno decyzja o odbudowie starego hotelu to rozważna decyzja. Warto tutaj zaznaczyć, że przed podobną decyzją stały ostatnio władze Warszawy. W stolicy Polski jednak postanowiono rozebrać ruiny hotelu Czarny Kot.

Obiekt dawnego hotelu AdmiralsPalast znajduje się w Zabrzu przy ulicy Wolności 305. Wstępna umowa nabycia obiektu budowlanego została podpisana już w zeszłym roku, a dokładnie w październiku. Dzięki takiej decyzji, legendarny obiekt w Zabrzu ma szansę na ocalenie, a nawet powrót do lat świetności.

Zabrzański Hotel AdmiralsPalast

Przed wojną Hotel AdmiralsPalast w Zabrzu był pewnego rodzaju wizytówką całego regionu. W tamtych czasach obiekt był określany jako zabrzański drapacz chmur, co było oczywiście nawiązaniem do wysokościowców w Ameryce. Obiekt powstał w latach 1924-1928 w modernistycznym stylu. Budowla zawiera również liczne elementy sztuki art deco. Na samej górze obiektu znajduje się wyjątkowa kopuła.

Budynek w okresie przedwojennym prosperował bardzo dobrze. Na parterze można było skorzystać z piwiarni, jednak potem postanowiono prowadzić tutaj kawiarnię z restauracją. Znajdowała się tam również ogromna sala balowa mieszcząca 500 osób. Na górze, a dokładniej na samym dachu znajdowała się część taneczna w stylu tzw. ogrodu amerykańskiego. Tamtejsza część mogła pomieścić 300 osób. Oprócz tego Hotel AdmiralsPalast posiadał aż 48 pokoi.

Dodaj komentarz