Dariusz Stalmach z Górnika Zabrze rozchwytywany przez zagraniczne kluby

Z przytupem do kadry Górnika Zabrze wdarł się Dariusz Stalmach, który w wieku 15 lat oraz 348 dni zadebiutował w barwach zabrzańskiej drużyny w PKO Ekstraklasie. Jego debiut miał miejsce 21 listopada, kiedy to zawodnik pojawił się na murawie w pierwszym składzie ligowego spotkania z Legią Warszawa.

Najmłodszy gracz w barwach Górnika Zabrze

Spotkanie Górnika Zabrze z Legią Warszawa było wyjątkowe dla 15-letniego wtedy Dariusza Stalmacha, który miał okazję zadebiutować w barwach zabrzańskiego zespołu. Ten mecz był precedensem również dla klubu, ponieważ w ten sposób Stalmach został najmłodszym zawodnikiem, który kiedykolwiek przyodział zabrzański trykot w spotkaniu ligowym.

Młody gracz Górnika Zabrze rozchwytywany na rynku transferowym

Debiut młodego zawodnika w drużynie Górnika Zabrze nie przeszedł bez echa wśród skautów europejskich klubów. Od tamtej pory wielu z nich regularnie przygląda się grze nastolatka i co więcej, wzbudza on spore zainteresowanie na rynku transferowym. Mówi się, że zawodnik już niedługo może otrzymać propozycję lukratywnego kontraktu od jednej z włoskich drużyn. Wśród zainteresowanych klubów z Półwyspu Apenińskiego wymienia się chociażby takie zespoły jak AS Roma, AC Milan oraz Fiorentina. Przypomnijmy, że do tego ostatniego zespołu w ostatnich dniach dołączył Krzysztof Piątek, który w swoim debiucie w pucharowym spotkaniu przeciwko SSC Napoli zdołał zdobyć nawet bramkę.

Obecnie drużyna Górnika Zabrze, a więc także i Dariusz Stalmach znajduje się na obozie przygotowawczym w tureckiej miejscowości Belek. Ekipa pod wodzą Jana Urbana rozegra tam mecze sparingowe, a pierwszy z nich odbędzie się już na dniach, kiedy to rywalem zabrzańskiego zespołu będzie Lewski Sofia. Wydaje się, że Dariusz Stalmach ma ogromne szansę na szybki wyjazd za granicę. Jednak dopiero w najbliższych miesiącach okaże się, czy zawodnik dalej będzie notował progres w tak spektakularny sposób i czy doczeka się konkretnej oferty od którejkolwiek włoskiej drużyny.

Dodaj komentarz