Już niedługo mogą ruszyć prace nad budową czwartej trybuny stadionu Górnika Zabrze

Stadion Górnika Zabrze być może w końcu doczeka się pełnej czwartej trybuny. Wszystko za sprawą otrzymanego pozwolenia na rozbiórkę starego obiektu klubowego, który znajduje się właśnie w miejscu, w którym ma powstać nowa trybuna.

Budowa czwartej trybuny na stadionie w Zabrzu

Wszyscy kibice oraz osoby związane z klubem na pewno chciałyby, aby obiekt Górnika Zabrze prezentował się w pełnej okazałości. Już niedługo być może uda się zrealizować marzenia wszystkich, ponieważ w klubie podobno znajduje się już pozwolenie na rozbiórkę starego obiektu budowlanego, który mieści się w miejscu, gdzie ma powstać czwarta i ostatnia trybuna zabrzańskiego stadionu.

Miasto oraz klub na pewno chcieliby, aby rozbiórka i budowa zakończyły się jeszcze w 2022 roku. Wszystko za sprawą tego, że w tym roku przypada okrągła rocznica 100 lat istnienia klubu. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby stadion rzeczywiście został ukończony w stu procentach jeszcze w tym roku.

Co będzie zawierać czwarta trybuna stadionu Górnika Zabrze?

Projekt nowej trybuny jest już oczywiście gotowy. Na czwartej trybunie będą miały znajdować się przede wszystkim klubowe muzeum, a część miejsc ma zostać przeznaczona na sektor prasowy. Tam mają również znajdować się wysokiej jakości loże w ilości 14 sztuk. Na pewno taka opcja skorzystania z lóż na stadionie wpłynie również na klubowe finanse, ponieważ jak zaznacza Tomasz Masoń, a więc wiceprezes Górnika Zabrze, chętnych na takie miejsca vipowskie naprawdę nie brakuje.

Warto zaznaczyć, że pomieszczenia vipowskie będą miały swoje własne nazwy. A nazwy 14-stu lóż będą związane z legendami klubu, które występowały w czasach zdobycia przez zabrzański zespół czternastu Mistrzostw Polski. Takie symboliczne nazewnictwo to z całą pewnością świetny pomysł na upamiętnienie największych legend klubowych.