Dani Pacheco nowym piłkarzem Górnika Zabrze

W zimowym okienku transferowym Górnik Zabrze rozstał się z Jesusem Jimenezem. Zabrzański klub otrzymał za transfer zawodnika około 650 tysięcy euro. Kibice domagali się więc wzmocnień jeszcze w tym okienku. Do Zabrza tuż przed końcem okienka zdążył przyjść Higino Marina z Łudogorca Razgrad, z kolei teraz do zespołu Górnika dołączył hiszpański piłkarz Dani Pacheco.

Bogata historia Daniego Pacheco

Nowy nabytek zabrzańskiego zespołu może pochwalić się całkiem bogatym CV. Początki zawodowej kariery Hiszpan notował w barwach FC Barcelony. Następnie przez 6 lat występował na Anfield Road, a więc w angielskim zespole FC Liverpool. Występował on tam w latach 2007-2013. Więcej o przygodzie hiszpańskiego zawodnika w angielskiej drużynie przeczytamy na stronie eliverpool.pl. Kolejnymi przystankami Daniego Pacheco w karierze były m.in. Atletico Madryt, Rayo Vallecano, czy też Real Betis. Informacje o potencjalnym transferze Hiszpana do zabrzańskiej drużyny na początku podał dziennikarz z Hiszpanii Eugenio Aguillera. Teraz jednak transfer doświadczonego, 31-letniego zawodnika został potwierdzony oficjalnie przez Górnika Zabrze.

Dani Pacheco już kilka lat temu był blisko Ekstraklasy

31-letni obecnie Hiszpan już lata temu był blisko przenosin do polskie ligi. Było to w 2013 roku, kiedy opuszczał on szeregi FC Liverpool. Wtedy blisko jego zakontraktowania była Wisła Kraków z Franciszkiem Smudą na ławce trenerskiej. Hiszpan był nawet obserwowany przez trenera Wisły wraz z dyrektorem sportowym Białej Gwiazdy, a więc Zdzisławem Kapką na jednym ze spotkań. W tamtym momencie zawodnik FC Liverpool znajdował się na wypożyczeniu w hiszpańskiej drużynie Huesce. Ostatecznie z pewnych powodów do transferu nie doszło, jednak jak widać przyjemność gry w Ekstraklasie dla Daniego Pacheco pojawiła się ponownie i teraz już skutecznie udało się sfinalizować transfer.

Dodaj komentarz