Potrącenie ze skutkiem śmiertelnym w Zabrzu

Policja w Zabrzu stara się wyjaśnić dokładne okoliczności wypadku, który miał miejsce w czwartek, dnia 24 marca, przy ulicy Piotra Skargi. Tego dnia zginął tam mężczyzna w wieku 64 lat, który został śmiertelnie potrącony przez pojazd. Do potrącenia doszło w momencie, gdy mężczyzna przechodził przez jezdnię. Policjanci nie wykluczają, że powodem potrącenia mogło być słabe oświetlenie w tym miejscu, ciemny ubiór poszkodowanego i brak jakichkolwiek odblasków. Z tego powodu kierująca mogła nie mieć wystarczająco czasu na reakcję.

Tragiczne w skutkach potrącenie przy ulicy Piotra Skargi w Zabrzu

Do śmiertelnego potrącenia doszło mniej więcej o godzinie 19:40. To właśnie wtedy 64-letni mężczyzna przechodził przez jezdnię i został potrącony przez 51-letnią kobietę, która zasiadała za kierownicą samochodu osobowego marki Skoda.

Na miejscu zdarzenia od razu pojawiły się służby ratunkowe. Niestety, ale potrąconego mężczyzny nie udało się uratować. Na miejscu pojawili się również policjanci, technik kryminalistyczny oraz prokurator. W najbliższym czasie policjanci wraz z technikami i prokuratorem będą starali się wyjaśnić dokładne okoliczności tego nieszczęśliwego zdarzenia.

Apel policji do kierowców oraz pieszych

Policja oczywiście cały czas apeluje do kierowców o ostrożność wszystkich kierowców i dostosowywanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych na drodze. Co więcej policjanci apelują o to, aby piesi stosowali kamizelki odblaskowe oraz inne elementy odblaskowe, co powinno znacząco ułatwić kierującym identyfikację, a to pozwoli na szybszą reakcję za kierownicą. Bezpieczeństwo w ruchu drogowym zależy więc nie tylko od kierowców, ale również od pieszych, którzy mogą ułatwić kierowcom szybką reakcję, szczególnie po zmroku, gdy warunki pogodowe jeszcze bardziej ograniczają pole widzenia.