Policja w Zabrzu zatrzymała kierowcę samochodu pod wpływem narkotyków

Bardzo nieodpowiedzialnie zachował się 28-letni mężczyzna, który został zatrzymany przez zabrzańskich policjantów. Podczas kontroli drogowej okazało się, że posiada on przy sobie amfetaminę. Co więcej kierowca pojazdu sam znajdował się pod wpływem środków odurzających.

Zatrzymanie 28-letniego mężczyzny pod wpływem narkotyków

Do zatrzymania kierowcy, który znajdował się pod wpływem narkotyków doszło w czwartek, dnia 24 marca, przy ulicy Goduli, mniej więcej o godzinie 9:00. To właśnie tam funkcjonariusze drogówki postanowili zatrzymać do rutynowej kontroli samochód osobowy marki Opel. Podczas kontroli okazało się jednak, że mężczyzna ma obecnie zakaz poruszania się pojazdami. Wszystko za sprawą zakazu sądowego, który obowiązywał do maja 2024 roku.

Nie miał uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi

To nie był jednak koniec informacji w sprawie zatrzymania w czwartkowy poranek. Policjanci podczas kontroli znaleźli również narkotyki, a dokładniej amfetaminę. Jako, że kierowca miał przy sobie narkotyki, to postanowili zrobić mu test na ich zawartość w organizmie. Okazało się, że w organizmie 28-latka również krążą środki odurzające. W związku z tym mężczyzna dopuścił się wielu czynów łamiących prawo. Z tego powodu już niedługo stanie on przed sądem i zostaną postawione mu zarzuty w związku z kierowaniem pojazdami pomimo obowiązującego zakazu jazdy, posiadania narkotyków, jak i kierowania pojazdem w momencie bycia pod wpływem środków odurzających.

Za popełnione czyny 28-letni kierowca może trafić za kratki nawet na 5 lat. Oprócz tego sąd może zadecydować o dożywotnim zakazie kierowania pojazdami mechanicznymi dla 28-letniego mężczyzny.