Czy Lukas Podolski i Jan Urban zostaną w Górniku Zabrze na przyszły sezon?

W ostatnim czasie sporo mówi się o przyszłości zawodników, no i trenera w Górniku Zabrze. Kilku zawodnikom kończą się kontrakty wraz z końcem tego sezonu. Nie wiadomo również jak będzie wyglądała obsada trenerska w przyszłym sezonie. Głos w tej sprawie wziął ostatnio prezes Górnika Zabrze, a więc Arkadiusz Szymanek.

Przyszłość Lukasa Podolskiego w Górniku Zabrze

Niewątpliwie Lukas Podolski okazał się ogromnym wzmocnieniem dla Górnika Zabrze. Zawodnik na początku musiał dojść do optymalnej formy, jednak gdy już to zrobił, to po prostu bryluje na boiskach polskiej ekstraklasy. Niewątpliwie zarówno kibice, jak i kierownictwo klubu chciałoby, aby zawodnik został na przyszły sezon. Czy tak się jednak stanie? Okazuje się, że dużo zależy od tego, jak w przyszłym sezonie będzie wyglądać zabrzańska ekipa. Podobno Lukas Podolski chciałby powalczyć o wyższe cele, a środek tabeli go po prostu nie interesuje. Zawodnik ma po prostu wysokie ambicje i chciałby osiągnąć najwyższe cele.

Jak wygląda sytuacja z Janem Urbanem?

Trener Górnika Zabrze, a więc Jan Urban niewątpliwie jest również postacią, która odpowiada za sukces klubu w tym sezonie. Pod jego wodzą drużyna zakończy najprawdopodobniej sezon w górnej części tabeli, co patrząc na skład i dostępnych zawodników jest naprawdę dobrym osiągnięciem. Podobno kierownictwo klubu jest w stanie przedłużyć kontrakt z Janem Urbanem w momencie, gdy ten osiągnie cele postawione przez zarząd i zawarte w umowie. Okazuje się jednak, że kilka rzeczy w klubie nie podoba się również samemu trenerowi. Mowa tutaj przede wszystkim o zarządzaniu klubem.

Wydaje się więc, że najbliższa przyszłość w kontekście Lukasa Podolskiego i Jana Urbana w Górniku Zabrze wciąż będzie zagadkowa. Więcej szczegółów powinniśmy poznać po zakończeniu obecnego sezonu, kiedy to drużyny zaczną formować skład i sztab trenerski na przyszły sezon.

Dodaj komentarz