Zadyszka Górnika Zabrze. Czas myśleć o wzmocnieniach na nowy sezon

Niewątpliwie okres wiosenny dla piłkarskiej drużyny Górnika Zabrze miał wyglądać całkowicie inaczej. Ekipa pod wodzą Jana Urbana miała nie tylko na poważnie włączyć się do walki i europejskie puchary, ale również powalczyć o Puchar Polski. Plany jednak zostały mocno zaburzone, a kierownictwo drużyny już teraz powinno zacząć myśleć o wzmocnieniach na nowy sezon.

Porażka z Wisłą Płock

W ostatnim spotkaniu podczas 27. kolejki Ekstraklasy Górnik Zabrze uległ Wiśle Płock. Mecz był dosyć emocjonujący, szczególnie jak na poziom piłkarskiej Ekstraklasy. Jednak piłkarze Górnika Zabrze mimo dobrego meczu musieli pogodzić się z porażką. Na pewno nie pomogło obijanie poprzeczki i słupków bramki golkipera drużyny z Płocka. Po spotkaniu na pewno kibice oraz cała drużyna czuje spory niedosyt. Jednak wydaje się, że porażka 2:3 z Wisłą Płock to nie największy problem ekipy Jana Urbana.

Kluczowi zawodnicy odejdą z Górnika Zabrze?

Kierownictwo powinno już teraz zacząć myśleć o wzmocnieniu składu na przyszły sezon, ponieważ zanosi się na znaczne roszady w zespole. Przypomnijmy, że niektóre portale z regionu już w zeszłym roku zastanawiały się co dzieje się w Górniku Zabrze. Kto wie, być może już niedługo z drużyną pożegna się Adrian Gryszkiewicz. Wiele mówi się również o odejściu kapitana, a więc Przemysława Wiśniewskiego. Ogromną zagadką pozostaje również obecność w przyszłym sezonie gwiazdy Górnika Zabrze, a więc Lukasa Podolskiego.

W przypadku wszystkich trzech wymienionych zawodników kontrakty kończą się już pod koniec tego sezonu, a więc 30 czerwca 2022 roku. Odejście całej trójki na pewno byłoby sporym ciosem dla ekipy z Zabrza. Miejmy więc nadzieje, że kierownictwu uda się szybko ustalić szczegóły co do przedłużenia kontraktów z zawodnikami lub ich odejścia. Wtedy byłby czas na to, aby znaleźć wartościowych zmienników na ich miejsce.