Praca na niepełny etat? Zobacz, gdzie w Zabrzu jest to możliwe

Struktura zatrudnienia w Zabrzu pokazuje, że mieszkańcy najczęściej są zatrudnieni w sektorze przemysłowym, budowlanym i usługowym. Stopa bezrobocia w Zabrzu wynosi niespełna 5% i jest jedną z najwyższych w województwie śląskim. Pracodawcy jednak stale poszukują tutaj pracowników. Na pracę mogą liczyć także osoby, które chcą się zatrudnić na niepełny etat. Gdzie w Zabrzu jest to możliwe?

Dla kogo praca na niepełny etat w Zabrzu?

Osoby, które powracają na rynek pracy, np. po przerwie macierzyńskiej czy tacierzyńskiej albo te, które chcą łączyć zatrudnienie w dwóch lub więcej firmach mogą podjąć pracę na niepełny etat. To również dobra opcja dla studentów, którzy nie mogą podjąć zatrudnienia w pełnym wymiarze czasu pracy. W Zabrzu wbrew pozorom dostępnych jest wiele ofert takiej pracy. Dotyczy to zarówno branży transportowej, edukacyjnej, handlowej, ochrony zdrowia, gastronomicznej czy budowlanej. Warto poznać profesje, gdzie można podjąć pracę na niepełny etat. Jeśli poszukujesz takiego zatrudnienia, to zobacz ogłoszenia o pracę w Zabrzu i aplikuj na wybrane stanowisko już dziś! Ze względu na dobre skomunikowanie miasta zarówno z Katowicami, jak i Gliwicami, również w tych dużych miejskich ośrodkach mogą poszukiwać pracy mieszkańcy Zabrza.

Praca dla nauczycieli na niepełny etat

Branża edukacyjna oferuje wiele stanowisk pracy na niepełny etat. Dotyczy to zwłaszcza nauczycieli z dodatkowymi uprawnieniami do pracy z dziećmi z niepełnosprawnościami czy dysfunkcjami. Surdopedagodzy uczący dzieci słabo słyszące i niedosłyszące, czy nauczyciele współorganizujący proces kształcenia dla dzieci ze spektrum autyzmu mogą znaleźć pracę w Zespołach Szkolno-Przedszkolnych. Najczęściej praca na niepełny etat dla nauczycieli oferowana jest w sytuacji, gdy jeden z nauczycieli jest na urlopie zdrowotnym czy też macierzyńskim. W niepełnym wymiarze czasu pracy poszukiwani są również nauczyciele do prowadzenia zajęć praktycznych do szkół branżowych, np. fryzjerskich.

Praca dla fryzjera na cześć etatu

W sytuacji gdy jeden z pracowników idzie na dłuższe chorobowe czy urlop macierzyński, konieczne jest pozyskanie na jego miejsce wykwalifikowanego pracownika. Tak jest choćby w branży usługowej – fryzjerskiej. Tutaj stale panuje duży ruch, dlatego potrzebne są dodatkowe ręce do pracy. Zatem na część etatu można zatrudnić się także jako fryzjer. Oczywiście tu wymagana jest przynajmniej ukończona szkoła branżowa z zakresu fryzjerstwa. Fryzjerzy mogą liczyć na atrakcyjne warunki zatrudnienia podstawę wynagrodzenia plus procent od obrotu.

Praca dla kasjera-sprzedawcy na część etatu

Także duże sieci handlowe chętnie zatrudniają pracowników na część etatu. Tak jest również w Zabrzu, gdzie można podjąć pracę jako kasjer-sprzedawca w supermarkecie w niepełnym wymiarze czasu pracy. Warto podkreślić, że pracownikowi zatrudnionemu na część etatu przysługują wszystkie uprawnienia pracownicze, w tym dni urlopu – proporcjonalne do wymiaru etatu.

Praca dla kierowcy w niepełnym wymiarze czasu pracy

Osoby posiadające prawo jazdy przynajmniej od roku mogą podjąć zatrudnienie jako kierowcy. W przypadku taksówkarzy oczywiście niezbędne jest także wyrobienie licencji. Zarówno kurier, jak i kierowca taxi może znaleźć zatrudnienie w Zabrzu na niepełny etat.

Praca dla pomocy kuchennych, kelnerów/barmanów na niepełny etat

Na portalu ogłoszeniowym pojawiają się również oferty pracy na niepełny etat w branży gastronomicznej. Poszukiwani są zarówno kucharze, pomoce kuchenne, kelnerzy jak i barmani. Tutaj można liczyć na elastyczny grafik i jest to świetna opcja chociażby dla studentów.

Dodaj komentarz