W Zabrzu powstanie nowa siedziba dla bezdomnych zwierząt

Bezdomne zwierzęta niestety znajdują się w całej Polsce. W wielu miejscach w Polsce znajdują się schroniska dla zwierząt. Oczywiście czekają oni na nowy dom, w którym znaleźliby ciepło i miłość. Teraz w Zabrzu realizowana jest inwestycja, w ramach której powstanie nowoczesny budynek dla zwierząt. Warto dodać, że schronienie oraz profesjonalną opiekę znajdą tam zarówno psy, jak i koty.

Budowa nowej siedziby zabrzańskiego schroniska

Nowa siedziba dla zwierząt bezdomnych w Zabrzu powstanie dzięki środkom finansowym, które Miasto Zabrze pozyskało z Funduszu Lokalnych Inwestycji. Potrzeba na wybudowanie takiej siedziby w ostatnim czasie była coraz większa. Gołym okiem widać, że w okresie letnim zwiększyła się liczba psów i kotów, które czekają na adopcję. Niestety zwiększyła się również liczba zwierząt, które tułają się po mieście i pewnie koniec końców trafią do schroniska.

Powstanie nowoczesny obiekt dla zwierząt

Nowe schronisko dla zwierząt powstanie dokładnie w Biskupicach przy ulicy Bytomskiej. Wszystkie zwierzęta w potrzebie będą mogły skorzystać z całodobowej opieki oraz pomocy. Według zapewnień Małgorzaty Manka-Szulik, a więc prezydent Zabrza, zakończenie inwestycji związanej z budową nowego schroniska dla zwierząt ma zostać ukończona jeszcze w tym roku. Warto dodać, że oprócz opieki i schronienia dla zwierząt, w nowym budynku odbywać będą się także szkolenia. Obiekt ten będzie więc pełnił,różne funkcje edukacyjne i nie tylko.

Dodaj komentarz