Górnik Zabrze zwycięski w starciu z Widzewem Łódź

Górnik Zabrze na własnym stadionie w ramach 15. kolejki PKO Ekstraklasy podejmował zespół Widzewa Łódź. Faworytem przed tym spotkaniem byli goście, którzy do tej pory spisywali się zdecydowanie lepiej w ligowych rozgrywkach. Dość powiedzieć, że oba zespoły w tabeli dzieliło aż dwanaście pozycji. Przed tym meczem Górnik był na lokacie nr 14, z kolei łodzianie zajmowali miejsce nr 2.

Pewne zwycięstwo gospodarzy w meczu z Widzewem

Piłkarze Górnika Zabrze pomimo tego, że nie byli faworytami tego spotkania, to jednak bardzo dobrze weszli w mecz. I właśnie w pierwszej części gry dali prawdziwy koncert. Już w 18. minucie wynik spotkania otworzył 19-letni Szymon Włodarczyk. Zawodnik otrzymał podanie od Daniego Pacheco i nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce. Drugiego gola dla gospodarzy w tym meczu zdobył Lukas Podolski, który po asyście Erika Janzy zdobył swojego pierwszego gola w tym sezonie. Jeszcze w pierwszej połowie bramkę na 3:0 zdobył ponownie Szymon Włodarczyk, który po kapitalnej asyście Lukasa Podolskiego mógł cieszyć się z dubletu. Dzięki temu piłkarski klub z Zabrza mógł cieszyć się ze spokojnego prowadzenia, a w drugiej części wystarczyło dowieźć wynik do końca. I tak też się stało.

W drugiej połowie wynik meczu już nie uległ zmianie, dzięki czemu zawodnicy Górnika Zabrze pod wodzą trenera Bartoscha Gaula odnieśli ważne zwycięstwo. Dzięki temu zwycięstwu Zabrzanie mogą na chwilę odetchnąć, ponieważ oddalili się od strefy spadkowej. Z kolei Widzew Łódź po porażce w Zabrzu musiał pożegnać się na ten moment z drugą lokatą w ligowej tabeli.