Policja złapała mężczyznę, który próbował obrabować sklep nocny

Mężczyzna w wieku 27 lat, który podejrzewany jest o napaść na ekspedientkę sklepu nocnego został dość szybko zatrzymany przez policjantów w Zabrzu. Po zatrzymaniu, 27-latek na wniosek śledczych został aresztowany tymczasowo. Co ciekawe, mężczyzna odpowie za swoje czyny jako recydywista.

Napadł na sklep nocny

O tym, że mężczyzna dopuścił się napadu na sklep nocny, policja dowiedziała się po zgłoszeniu całej sytuacji przez roztrzęsioną ekspedientkę. 36-letnia kobieta, która pracowała w sklepie nocnym zgłosiła się na policję i zawiadomiła, że do sklepu wtargnął młody mężczyzna. Zachowywał się on agresywnie, kopał w drzwi, groził jej, a po tym, gdy dostał się do środka, to kilkukrotnie uderzył ją w okolice twarzy. Kobiecie udało się uciec, a napastnik pozostał w sklepie.

W ostatnim czasie doszło również do napadu na sklep w Lublinie, którego dokonali nastolatkowie – sprawdź więcej tutaj: https://hinfo.pl/nastolatkowie-obrabowali-kiosk-w-lublinie/.

Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia

Na miejsce zdarzenia, do którego doszło 18 października, mniej więcej o godzinie 3:00, od razu wysłano patrol policji. Gdy patrol przybył na miejsce, sprawcy zdarzenia nie było już w sklepie. Policjanci zastali sklep w sporym nieładzie. Ponadto odkryto, że mężczyzna skradł torebkę należącą do ekspedientki.

Wszystkie patrole będące w tym czasie na służbie otrzymały rysopis mężczyzny. Dość szybko udało się złapać sprawcę zdarzenia, który znajdował się przy ulicy Kobylińskiego w Zabrzu. Został on zatrzymany, a przy sobie posiadał torebkę kobiety z jej całą zawartością.