Na ogródkach działkowych doszło do pożaru

Na terenie ogródków działkowych w Zabrzu miał miejsce pożar. Do zdarzenia doszło w nocy z piątku na sobotę. Ogień pojawił się na terenie ROD „Zacisze”. Na miejscu musiało pojawić się aż 8 zastępów straży pożarnej. Na szczęście strażacy pojawili się w porę i zdołali opanować rozprzestrzenianie się pożaru.

Ogień na terenie ROD „Zacisze”

Aż 8 zastępów straży pożarnej brało udział w akcji gaśniczej, która miała miejsce w nocy z piątku na sobotę 5 października. Strażacy otrzymali zgłoszenie o zaprószeniu ognia w altanie na terenie ogródka działkowego w Zabrzu. Mowa tutaj o ROD „Zacisze”. Dowiedz się więcej o zabrzańskich ogródkach działkowych.

Ogień pojawił się na terenie jednej z altan. Następnie dość szybko ogniem objęty został także drugi z budynków. Na szczęście od razu zauważono pożar na terenie altanki i wezwano straż pożarną. Na miejscu w akcji gaśniczej brało udział aż 8 zastępów straży pożarnej. Mowa tutaj o JRG Zabrze, KM PSP w Bytomiu, OSP Świętoszowice, OSP Wieszowa, OSP Czekanów, JRG Tarnowskie Góry, a także KP PSP Tarnowskie Góry.

Zadaniem strażaków było przede wszystkim ugaszenie pożaru oraz zabezpieczenie miejsca pożaru. W związku z tym strażacy rozebrali elementy, które zostały nadpalone w trakcje pożaru. Pogorzelisko w ogródku działkowym zostało dogaszone. Na szczęście w pożarze altanki i sąsiedniego budynku na terenie ROD „Zacisze” nikt nie ucierpiał.