Niebezpieczna ucieczka przed policją zakończona uderzeniem w słup

Policjanci drogówki regularnie prowadzą akcję „Trzeźwość”, której celem jest wyłapanie pijanych kierowców i zminimalizowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Taka akcja została przeprowadzona również ostatnio. Niestety jeden z kierowców na podwójnym gazie nie zatrzymał się do kontroli drogowej, lecz uciekł. Swoją niebezpieczną ucieczkę zakończył na słupie.

Skrajnie nieodpowiedzialny pijany kierowca

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, dnia 13 marca. Policjanci po raz kolejny zdecydowali o tym, aby przeprowadzić akcję „Trzeźwość” na zabrzańskich drogach. Na mieście pojawiło się więcej patroli policyjnych, a w newralgicznych miejscach pojawiły się także kontrole drogowe. I podczas tego typu kontroli drogowej, jeden z kierowców nie zatrzymał się do kontroli, lecz uciekł.

Kontrola drogowa miała miejsce na ulicy Rymera w Zabrzu. Policjanci wydali sygnały w celu zatrzymania kierowcy, jednak kierowca nie zareagował na nie. W wyniku tego rozpoczął się pościg policyjny za jak się okazało 43-letnim kierowcą. W końcu jego ucieczka zakończyła się w momencie, gdy kierowca nie opanował pojazdu i uderzył w słup. Na miejscu musiała pojawić się straż pożarna, aby wydobyć mężczyznę z samochodu. W organizmie mężczyzny wykryto prawie 1 promil alkoholu. Teraz grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności, a także sądowy zakaz prowadzenia pojazdów i to nawet na okres dożywotni.

Dodaj komentarz