Mieszkańcy Zabrza narażeni na oszustwo – uwaga na fałszywe blankiety w skrzynkach pocztowych

W ostatnim czasie skrzynki pocztowe mieszkańców Zabrza zaczęły się wypełniać fałszywymi blankietami. Mowa o blankietach, na których była informacja o rzekomej darowiźnie na remont kościoła Parafii św. Jadwigi. Okazuje się, że jest to oszustwo, a sama parafia nie ma z taką akcją nic do czynienia.

Fałszywe blankiety w skrzynkach pocztowych mieszkańców Zabrza

Jeśli ktokolwiek zauważy w swojej skrzynce pocztowej blankiet, na którym będzie znajdować się informacja typu „Darowizna na remont kościoła” Parafii św. Jadwigi w Zabrzu, to niech nie wpłaca żadnych pieniędzy, ponieważ to oszustwo. Informacje w tej sprawie wydała już także sama Parafia św. Jadwigi w Zabrzu, która zaznaczyła, że z tą sprawą nie ma nic wspólnego.

Sprawa związana z fałszywymi blankietami została już zgłoszona na policję. Obecnie zabrzańscy policjanci wyjaśniają sprawę. Sprawdzają, czy tego typu blankiety to jedynie jednorazowe przypadki i jednorazowa akcja, czy jednak ktoś rzeczywiście stara się wyłudzić pieniądze w taki sposób. Policja prosi o kontakt wszystkie osoby, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie.

Dodaj komentarz