Górnik Zabrze z ważnym zwycięstwem ligowym w Lubinie

W piątek, dnia 14 kwietnia w jednym z pierwszych meczów 28. kolejki PKO Ekstraklasy doszło do spotkania pomiędzy Zagłębiem Lubin a Górnikiem Zabrze. Obydwie drużyny przed tym meczem potrzebowały punktów jak tlenu. Ostatecznie to Zabrzanie wyszli zwycięsko z pojedynku ważnego dla układu dolnej części tabeli.

Górnik Zabrze ze zwycięstwem w Lubinie

Walka o utrzymanie w PKO Ekstraklasie w tym roku jest bardzo zacięta. Ścisk pomiędzy drużynami broniącymi się przed spadkiem jest bardzo duży. Dlatego każdy punkt jest na wagę zwycięstwa.

Pierwszy gol w meczu padł w 51. minucie meczu. Bramkę zdobył Emil Bergstroem, który w pojedynku główkowym z Jakubem Świerczokiem okazał się lepszy. Gol na 2:0 padł już w doliczonym czasie gry, a dokładnie w dodatkowej 10. minucie. Bramkę zdobył Dani Pacheco, który wykazał się sprytem i zapakował piłkę do pustej bramki z połowy boiska.

Zwycięstwo w Lubinie pozwoliło Górnikowi opuścić strefę spadkową. Zwycięstwo okazało się bardzo cenne w kwestii utrzymania w najwyższej klasie rozgrywkowej. Z kolei Zagłębie przedłużyło swoją niechlubną serię 5 kolejnych meczów bez zwycięstwa.

Kolejne spotkanie Górnik Zabrze rozegra już 23 kwietnia o godzinie 17:30 w Zabrzu. Rywalem piłkarzy Jana Urbana będzie Śląsk Wrocław.