Oszuści podający się za pracowników administracji publicznej ukradli oszczędności należące do 92-latki ~1323 zzs

Kobieta w wieku 92 lat została oszukana przez osoby, które podawały się za pracowników administracji publicznej. Oszuści wykorzystali nieuwagę kobiety, w wyniku czego straciła ona swoje oszczędności w wysokości 5 tysięcy złotych.

Bezlitośni złodzieje okradli 92-latkę

Początkowo oszuści zapukali do drzwi mieszkania w centrum miasta, w którym mieszka 92-letnia kobieta. Do mieszkania weszli podając się za pracowników administracji publicznej. Mieli przy tym dość wymyślny pretekst – mieli sprawdzić stan jakości wody w mieszkaniu. Kobieta niczego nie podejrzewała i wpuściła oszustów do mieszkania. W momencie, gdy jeden z nich udawał, że wykonuje czynności związane ze sprawdzeniem wody, tak drugi grasował po mieszkaniu i po jego przeszukaniu znalazł i ukradł 5 tysięcy złotych oszczędności.

Policja przestrzega osoby starsze, jak i wszystkich mieszkańców o to, aby zachować szczególną ostrożność podczas tego typu sytuacji. Warto nawet zadbać o to, aby podczas jakiejkolwiek koniecznej czynności administracyjnej, w domu znajdowała się życzliwa sąsiadka lub ktoś z rodziny. W takim przypadku o wiele łatwiej będzie zapobiec nieszczęściu, a oszuści niestety z premedytacją wykorzystują zaufanie i naiwność osób starszych.