Walczą o młodego reprezentanta Polski: Górnik Zabrze, ŁKS Łódź i Stal Mielec na celowniku mają Kacpra Karaska

Kacper Karasek, młodzieżowy reprezentant Polski z Bruk-Betu Termalicy Nieciecza, przyciągnął uwagę kilku klubów, w tym Górnika Zabrze. Jak donosi Tomasz Włodarczyk z serwisu Meczyki, również Stal Mielec oraz ŁKS Łódź są zainteresowane pozyskaniem zawodnika. Wynik tej rywalizacji może okazać się niezwykle interesujący.

Tymczasem Górnik Zabrze nie radzi sobie najlepiej w obecnych rozgrywkach ligowych, zdobywając jedynie jeden punkt po trzech grach i plasując się na samym dole tabeli. Takie rezultaty z pewnością nie były w planach działaczy klubu przed startem sezonu. Szczerze mówiąc, drużyna prowadzona przez trenera Jana Urbana obecnie pozostawia wiele do życzenia.

W niedawnym czasie pojawiły się plotki o potencjalnym zainteresowaniu Górnika Zabrze zawodnikiem Odry Opole, Javim Galanem, jednak wskazuje na to, że ten transfer nie dojdzie do skutku. Natomiast inny zawodnik, Kacper Karasek, stanowi teraz obiekt pragnień „Trójkolorowych”.

Interesujące jest to, że Karasek został dostrzeżony nie tylko przez Górnik Zabrze. Swoje zainteresowanie nim wyraziły także ŁKS Łódź i Stal Mielec. Patrząc na to, możemy spodziewać się emocjonującej sagi transferowej.

Karasek ma za sobą udany okres gry w I lidze. Latem został nabyty przez „Słonie” z Widzewa Łódź za sumę, której nie ujawniono. 21-letni reprezentant Polski jest pomocnikiem ofensywnym i w ostatnim sezonie rozegrał 30 meczów, podczas których strzelił siedem goli i asystował przy kolejnych siedmiu. Obecnie kontrakt wiąże go z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza do 30 czerwca 2025 roku.