Weekend w otoczeniu przyrody: Miejski Ogród Botaniczny w Zabrzu zaprasza na jogę i koncert

Stojąc na progu kolejnego weekendu letniego, warto pomyśleć o atrakcyjnym spędzeniu wolnego czasu. Cenioną propozycją jest zaprzyjaźnienie się z naturą podczas odprężających spacerów. W tym kontekście, zachęcamy do poznania uroków Miejskiego Ogrodu Botanicznego w Zabrzu, gdzie bogactwo kwitnących roślin, szczególnie intensywne o tej porze roku, przenika każdy zakątek. Ten malowniczy ogród jest dostępny dla odwiedzających od 1 maja do 31 października. Przygotowano także dodatkowe atrakcje na najbliższą niedzielę. Synergia, Stowarzyszenie Aktywne Zabrze, Miejski Ogród Botaniczny i Miasto Zabrze serdecznie zapraszają wszystkich miłośników zdrowego trybu życia na plenerowe zajęcia jogi, które rozpoczną się o godzinie 10.30. Dzień dopełni koncert na świeżym powietrzu Orkiestry Dętej Muzeum Górnictwa Węglowego w Zabrzu pod batutą Henryka Mandrysza o godzinie 16.00.

Zajęcia jogi przeprowadzone zostaną na rozłożystej łące umiejscowionej przy wierzbie, z widokiem na staw. Organizatorzy proszą o przyniesienie indywidualnych mat do ćwiczeń. Pogodowe niekorzystne warunki mogą skutkować odwołaniem zajęć, a informacje na ten temat będą publikowane na profilach mediów społecznościowych organizatora i partnerów. Wszystkie osoby pragnące popracować nad kondycją fizyczną i psychiczną są mile widziane, niezależnie od ich doświadczenia w praktykowaniu jogi – poziom zajęć jest elastyczny i dostosowany do każdego uczestnika.

Regularne sesje są przeznaczone dla osób zdrowych, bez jakichkolwiek przeciwwskazań lekarskich. Osoby borykające się z problemami zdrowotnymi powinny poinformować instruktora przed startem zajęć oraz w przypadku wystąpienia jakichkolwiek nieplanowanych sytuacji podczas ich trwania. Instruktor nie odpowiada za negatywne reperkusje dla zdrowia wynikłe z ćwiczeń. Rezerwuje sobie prawo do odmowy dopuszczenia do praktyki osobie, która może mieć medyczne przeciwwskazania do wykonywania ćwiczeń.