Działania Śląskiej KAS przeciwko narkotykom: golden retriever wykrył marihuanę w paczkach

W trakcie przeprowadzanej inspekcji przesyłek na obszarze Węzła Ekspedycyjno-Rozdzielczego (WER) w Zabrzu, psi detektyw o imieniu Kodi zlokalizował susz roślinny ukryty w trzech paczkach. Funkcjonariusze z jednostki Śląskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) przejęli prawie 0,5 kg marihuany.

Podczas kontroli przesyłek pocztowych, inspektorzy z Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego z Katowic korzystali z pomocy psa rasy golden retriever, Kodi. Wśród wielkiego stosu pakunków zgromadzonych w centrum sortowania, Kodi odnalazł susz roślinny w trzech paczkach wysłanych z Wielkiej Brytanii. Adresatem tych przesyłek był jeden odbiorca z powiatu bielskiego.

Izba Administracji Skarbowej w Katowicach potwierdziła w oficjalnym komunikacie prasowym, że „specjalistyczne badania techniką narkotestu wykazały obecność substancji THC w składzie suszu. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 0,5 kg marihuany”.

Jako że pojawiał się uzasadniony zarzut, że zawartość paczek mogła stanowić naruszenie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, przesyłki pocztowe i ich zawartość zostały skonfiskowane dla celów procesowych.

Ponadto Śląska KAS ma dla społeczeństwa ważne przypomnienie: „Przywożenie środków odurzających, substancji psychotropowych, nowych substancji psychoaktywnych czy słomy makowej jest surowo karane. Grozi za to wysoka grzywna a także kara pozbawienia wolności do nawet pięciu lat”.

Dodaj komentarz