Sukces młodych szachistów z Zabrza na Mistrzostwach Unii Europejskiej 2023

W sierpniu 2023 roku, dwaj utalentowani szachiści z Zabrza, Jerzy Straszak i Adam Seemann, osiągnęli znaczące triumfy podczas Mistrzostw Unii Europejskiej. Reprezentowali oni klub Szach Mat Zabrze, a swoje zdolności doskonalili dzięki wsparciu Katarzyny Krajewskiej. Zmagania odbyły się w Austrii, gdzie Jerzy Straszak uplasował się na trzecim miejscu w turnieju dla graczy poniżej 8 lat.

W tej samej grupie wiekowej Oskar Soboń z Bielska-Białej, który także występował w barwach Szach Mat Zabrze, został laureatem tytułu Mistrza Unii Europejskiej. Adam Seemann natomiast zdołał wywalczyć złoto w kategorii do lat 12.

Młode talenty przez cały tydzień zaangażowane były w zacięte partie szachowe trwające po kilka godzin, a pomiędzy nimi analizowali swoje strategie i przygotowywali się do nadchodzących meczów. Pomimo iż czas spędzony w Austrii był wymagający pod względem fizycznym i mentalnym, teraz mogą cieszyć się ze zdobytych trofeów.

Inwestycja w udział tych młodych zawodników w Mistrzostwach została częściowo sfinansowana przez miasto Zabrze, co przyczyniło się do ich sukcesu na arenie międzynarodowej.