Sto lat tradycji ogrodniczej w Zabrzu świętowane uroczystym jubileuszem

W nadchodzącą sobotę, 9 października, znany Rodzinny Ogród Działkowy „Biała Róża” w Zabrzu będzie obchodził swoje setne urodziny. W tym wyjątkowym dniu działkowcy będą mieli okazję do zacieśnienia więzi podczas wspólnego biesiadowania. Imprezę uświetnią występy takich artystów jak Mini Bazar, Biesiada oraz Piotr Herdzina. Festyn odbędzie się na terenach ogrodu, dokładnie przy ulicy Kalinowej 4.

Inauguracja jubileuszowych obchodów jednego z najstarszych rodzinnych ogrodów działkowych w Zabrzu rozpocznie się już o godzinie 12.15. Pierwszym punktem uroczystości będzie msza święta odprawiana w kościele pod wezwaniem św. Franciszka. Msza ta będzie dedykowana wszystkim działkowcom z „Białej Róży”. Po zakończeniu nabożeństwa, wszyscy zaproszeni udadzą się na teren ogrodu na dalsze obchody.

Jubileusz stulecia „Białej Róży” to nie jedyna przyczyna do świętowania. Przed rozpoczęciem festynu odbyć się będzie Okręgowy Dzień Działkowca Okręgu Śląskiego. W trakcie uroczystości przewidziano wręczenie odznaczeń związkowych oraz jubileuszowych pucharów. Ogłoszeni zostaną również laureaci konkursu na Najpiękniejszą Działkę Roku 2023, zorganizowanego przez ROD „Biała Róża”. Dodatkowo, podczas obchodów poznamy zwycięzców konkursu Okręgu Śląskiego PZD na Rodzinny Ogród Działkowy Roku 2023 oraz Najpiękniejszą Działkę Roku 2023.