Nowy wiadukt w ciągu ulicy Roosevelta ma skrócić czas przejazdu

Planowane jest, że do dnia 30 listopada przepustowość ruchu drogowego zostanie przywrócona na wiadukcie znajdującym się w ciągu ulicy Roosevelta. Obiekt ten został wyłączony z użytkowania blisko dwa lata temu. Zmiana ta przyczyni się do znacznego skrócenia czasu przejazdu między gliwicką dzielnicą Sośnica a Zabrzem, niezależnie od tego, czy podróżuje się samochodem czy autobusem.

Kilka tygodni temu, obserwując prace prowadzone na wiadukcie ulicy Roosevelta w Zabrzu, który łączy to miasto z Sośnicą na Gliwicach, można było mieć wątpliwości co do planowanego terminu zakończenia prac na koniec listopada. Jednakże w ostatnich dniach nastąpiły znaczne postępy. Elementy nośne nowej konstrukcji zostały zamontowane podczas ostatniego weekendu.

Według zabrzańskiego magistratu, ten wiadukt stanowi strategiczny punkt dla osób podróżujących samochodem pomiędzy Zabrzem a Sośnicą w Gliwicach. Montaż trwał całą noc od soboty do niedzieli i został wykonany przez firmę Ambet z Wojkowic.

Magistrat informuje również, że zgodnie z projektem na miejscu starych konstrukcji powstaje nowy wiadukt o prefabrykowanej konstrukcji. W ramach prac zostanie odbudowany nasyp, nawierzchnia drogowa oraz ścieżki dla pieszych i rowerzystów. Prace mają zakończyć się i wiadukt ma być oddany do użytku do 30 listopada. To oznacza, że prace zostaną zakończone dokładnie prawie dwa lata po zamknięciu starego mostu i rozpoczęciu jego rozbiórki.