Ekstraklasa: Pełne trybuny na 122. Wielkich Derbach Śląska

W najbliższym spotkaniu Ekstraklasy, Górnik Zabrze będzie rywalizować z Ruchem Chorzów. Chociaż do spotkania pozostało jeszcze nieco czasu, wszystkie bilety na tę emocjonującą rywalizację zostały już sprzedane.

Pomimo iż Górnik Zabrze nie spełnia oczekiwań swoich kibiców w obecnym sezonie, plasując się ledwie na szesnastym miejscu w tabeli z sumą sześciu punktów, nadal cieszy się dużą popularnością. Istnieje powszechne przekonanie, że Jan Urban, trener drużyny, nie ma do dyspozycji kadry piłkarzy na takim poziomie, jakiego by sobie życzył. Ta sytuacja jest szczególnie widoczna po odejściu kluczowego gracza, Richarda Jensena, podczas letniego okna transferowego i braku odpowiedniej zastępstwa. Mimo to, trener Górnika Zabrze nie traci ducha i czeka na następne starcie.

Już w nadchodzący piątek odbędzie się wyjątkowe spotkanie – Górnik Zabrze zmierzy się z Ruchem Chorzów. To będą już 122. Wielkie Derby Śląska. Kibice na pewno nie mogą się doczekać tego prestiżowego spotkania, czego dowodem jest wyprzedaż wszystkich biletów na to wydarzenie.

Przygotowuje się więc emocjonujący spektakl ligowy, którego ostatnia edycja odbyła się 21 lutego 2016 roku. Wówczas to Ruch Chorzów pokonał Górnika Zabrze wynikiem 2-0 dzięki golom Pawła Oleksego i Kamila Mazka.

Jakie emocje przyniesie nam to spotkanie tym razem? Odpowiedź poznamy już w piątek o godzinie 20:30.