Otwarcie wystawy "Pięć lat razem" w Galerii Cafe Silesia

Wojciech Werner, dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych należącego do Zespołu Szkół nr 18 w Zabrzu, zainaugurował wystawę pod nazwą „Pięć lat razem”. Wydarzenie miało miejsce w ubiegły piątek w miejskiej Galerii Cafe Silesia. Na ekspozycji zaprezentowane zostały dzieła pedagogów z tej placówki edukacyjnej, którzy na co dzień inspirują swoją twórczością młodych adeptów sztuki.

Do udziału w uroczystym otwarciu zostały zaproszone osobistości ze świata samorządu miejscowego. Obecność potwierdziła Małgorzata Mańka-Szulik, prezydent Zabrza, a także jej zastępca – Katarzyna Dziuba i Elżbieta Dąbrowska – dyrektor Muzeum Miejskiego w Zabrzu. Wojciech Werner, dyrektor Liceum Sztuk Plastycznych, podczas swojego wystąpienia, podkreślił rangę wydarzenia. Według niego, wystawa „Pięć lat razem” jest doskonałą okazją do ukazania dorobku artystycznego pedagogów liceum, ale również stanowi dla uczniów cenną lekcję sztuki. Wyraził też radość z faktu, iż tegoroczna klasa maturalna jest już piątą z rzędu, która opuszcza mury szkoły.

Eksponaty prezentowane na wystawie „Pięć lat razem” są nie tylko bogate w treść, ale także wieloznaczne i multimedialne. Każdy z twórców prezentuje swoją indywidualną przestrzeń artystyczną, wpływając swoim doświadczeniem na poszerzenie ram odbioru sztuki w szkolnym kontekście. Zaznaczyć należy, iż autorzy prac to osoby związane ze Zabrzem, nie tylko jako pedagodzy liceum, ale również poprzez swoją praktykę artystyczną, którą wzbogacają kulturalny krajobraz miasta.

Wystawa będzie dostępna do oglądania aż do 29 października. To cenna okazja do zapoznania się z dorobkiem artystycznym nauczycieli Liceum Sztuk Plastycznych w Zabrzu.