Warsztaty ekologiczne w Platanie: stwórz własną torbę z recyklingowych materiałów

Zaplanowane na 23 września, sobotę, w centrum handlowym Platan w Zabrzu, specjalne warsztaty ekologiczne stanowią niecodzienną propozycję dla osób zainteresowanych ochroną środowiska. Ciekawym punktem programu jest stworzenie własnoręcznie wyprodukowanej „shopperki” – torby utworzonej ze starych, niewykorzystywanych banerów reklamowych. Chcesz dowiedzieć się, jak możesz wprowadzać ekologiczne rozwiązania do swojego życia i ograniczyć korzystanie z jednorazówek? To wydarzenie jest dla Ciebie stworzone! Udział w warsztatach jest oferowany bez żadnych opłat.

Upcykling, czyli ponowne przetwarzanie odpadów w celu stworzenia produktów o wyższej wartości, jest nie tylko ekologiczny, ale również kreatywny. Dzięki wykorzystaniu materiałów, które już istnieją, ilość generowanych odpadów może zostać znacznie zmniejszona, a tym samym wpływ na naszą planetę – ograniczony. Przykładem takiego podejścia jest właśnie tworzenie toreb z banerów reklamowych. Ta innowacyjna koncepcja promuje twórcze wykorzystanie własnych umiejętności, jednocześnie minimalizując zużycie energii elektrycznej i gazu.

„Podczas warsztatów, nasi klienci będą mieli okazję przemienić niepotrzebne już banery reklamowe na stylowe i trwałe torby. Będą mogli samodzielnie wybrać wzór, wyciąć torbę lub skorzystać z profesjonalnej pomocy zespołu Pracowni HO:LO. Każdy wynikowy produkt będzie stanowił unikalny egzemplarz. Jest to prawdziwie wyjątkowa możliwość doświadczenia, jak poprzez nadawanie nowego życia reklamom, można zobaczyć na własne oczy, jak działa upcykling. W ten sposób możemy bezpośrednio wpłynąć na jakość naszego otoczenia” – zapewnia Karolina Imiolska, menadżer ds. marketingu w CH Platan.

Warsztaty twórczego upcyklingu, polegające na produkcji toreb, odbędą się w centrum handlowym Platan 23 września (sobota) od 12:30 do 18:00. Zajęcia zostaną zorganizowane na placu centralnym, na poziomie zero (wejście centralne obok sklepu Big Star). Udział w tych warsztatach jest całkowicie bezpłatny.

Dodaj komentarz