101-lecie nadania praw miejskich Zabrzu: zaproszenie na uroczystości

W roku bieżącym obchodzimy 101. rocznicę momentu, w którym miasto Zabrze zostało uhonorowane prawami miejskimi. Ten istotny jubileusz będzie świętowany na przestrzeni września i października. Z okazji tak ważnego wydarzenia, Miejski Ośrodek Kultury wraz z Urzędem Miejskim w Zabrzu, serdecznie zapraszają na Skarbnikowe Gody oraz Piknik Rodzinny. Obie imprezy zaplanowane są na dzień 30 września, stanowiąc początek wielkiego świętowania.

Pierwszy dzień października upłynie pod znakiem Koncertu Galowego, który rozbrzmiewać będzie w murach Domu Muzyki i Tańca w Zabrzu. Tego samego dnia, o godzinie 12.15, w kościele pod wezwaniem św. Kamila zostanie odprawiona msza święta w intencji zabrzańskiego miasta, z okazji 101. rocznicy nadania mu praw miejskich. Dodatkowo, będzie to także okazja do obchodzenia 29. rocznicy patronatu św. Kamila nad Zabrzem.

Skarbnikowe Gody to wydarzenie o bogatej, wieloletniej tradycji, będące cykliczną częścią obchodów Święta Miasta. Cześć organizacji uroczystości spoczywa pod honorowym patronatem prezydent Zabrza, Małgorzaty Mańki-Szulik.

Jak to zwykle bywa podczas tego typu imprez, nie zabraknie różnorodnych konkursów z atrakcyjnymi nagrodami, w tym na najbardziej okazałe przebranie. Motywem przewodnim tegorocznej parady będzie „Magiczny ogród”. Kreacje uczestników zostaną ocenione przez widownię, która ma okazję podziwiać barwność i kreatywność uczestników.