Republika Południowej Afryki inwestuje w Zabrzu: nowoczesny park magazynowy

Fundusz inwestycyjny Fortress Real Estate Investments Limited, z siedzibą w Republice Południowej Afryki, specjalizujący się w nieruchomościach logistycznych i komercyjnych, uruchamia ambitny projekt budowlany w Zabrzu. Plan zakłada powstanie rozbudowanego parku magazynowego o imponującej powierzchni 77,5 tys. metrów kwadratowych. Wmurowanie kamienia węgielnego pod tę znaczącą inwestycję miało miejsce w czwartek, a jej pierwszy etap ma zostać ukończony do wiosny 2024 roku.

Inicjator zabrzańskiego projektu, fundusz Fortress Real Estate Investments Limited, jest renomowanym deweloperem i zarządcą wysokiej klasy nieruchomościami handlowymi i logistycznymi na terenie Republiki Południowej Afryki oraz Europy Środkowo-Wschodniej. Firma posiada już liczne nieruchomości m.in. w Stargardzie, Bydgoszczy, Głuchowie pod Łodzią oraz Bukareszcie. Inwestycja w Zabrzu to jednak pierwszy przypadek kiedy Fortress pełni równocześnie role inwestora parku, dewelopera, menadżera aktywów oraz właściciela.

W pierwszej fazie realizacji projektu zaplanowano budowę obiektu o powierzchni około 23 tys. metrów kwadratowych. Zgodnie z harmonogramem, budynek ma zostać oddany do użytku w drugim kwartale przyszłego roku. Wyposażenie obiektu będzie nowoczesne i zgodne z najnowszymi trendami – znajdą się w nim między innymi panele fotowoltaiczne, inteligentny system monitorowania zużycia energii, stacje ładowania dla pojazdów elektrycznych oraz oświetlenie LED.

Planowany park magazynowy powstanie w dogodnej lokalizacji, zaledwie 4,5 km od węzła autostrady A1, co pozwoli na łatwy dostęp do głównych tras komunikacyjnych regionu. Pierwszym potwierdzonym najemcą będzie LIT Logistyka Polska – część niemieckiej grupy LIT AG, która świadczy usługi logistyczne na terenie Europy. Firma ta podpisała długoterminową umowę najmu na około 11,6 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni magazynowej.

Dodaj komentarz