Podsumowanie akcji "Sprzątamy Zabrze" w ramach globalnej inicjatywy "Sprzątanie świata"

Minionego weekendu, nasze miasto stało się gospodarzem finałowej edycji lokalnej akcji pod hasłem „Sprzątamy Zabrze”. Ta społeczna interwencja była częścią globalnej inicjatywy „Sprzątanie świata”, która ma miejsce każdego roku w drugiej połowie września. Głównym celem tych działań jest usunięcie z naszego otoczenia nagromadzonych tam odpadów oraz podniesienie w społeczeństwie świadomości na temat ekologii.

Główne wydarzenia tegorocznej edycji odbyły się w Śląskim Parku Recyklingu ulokowanym przy ulicy Cmentarnej w Zabrzu. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się, jak na co dzień przebiega proces segregacji i utylizacji odpadów, które trafiają do tego miejsca. Na zakończenie, wiedza zgromadzona przez uczestników została sprawdzona przez pracowników firmy FCC oraz Wydziału Gospodarowania Odpadami Urzędu Miejskiego w Zabrzu. Organizatorzy przewidzieli też liczne nagrody za udział. Dla najmłodszych uczestników przygotowano zajęcia warsztatowe i kolorowanki, które po ukończeniu również były nagradzane.

Inicjatywa „Sprzątanie Świata” to międzynarodowy ruch społeczny, mający na celu eliminację odpadów z przestrzeni publicznej. Poprzez poprawę estetyki otoczenia i redukcję ryzyka zanieczyszczenia środowiska, inicjatywa ma także wymiar edukacyjny. Uczestnicy mają okazję dowiedzieć się więcej o problemie zanieczyszczenia środowiska i sposobach jego zapobiegania. Jest to również doskonała okazja do integracji lokalnej społeczności, której członkowie dzięki wspólnym działaniom nie tylko dbają o swoje otoczenie, ale także wzmacniają poczucie odpowiedzialności za nie.

Dodaj komentarz