Podsumowanie XXVII edycji konkursu "Zielone Zabrze"

27. edycja konkursu „Zielone Zabrze”, mającego na celu docenienie wysiłku wkładanego przez ogrodników-hobbystów i działkowców w upiększanie swoich ogrodów, została pomyślnie zakończona. Uroczystość wręczenia dyplomów oraz nagród odbyła się w miniony czwartek, 5 października, w restauracji „Pod Kasztanami” znajdującej się w Zabrzu.

Prezydent Zabrza, Małgorzata Mańka-Szulik, podczas ceremonii gratulowała uczestnikom, zachęcając ich do dalszego pielęgnowania ogrodów. Podkreślała, jak ważne jest to dla estetyki miasta, ale również dla stanu środowiska naturalnego. Ogrody pełnią według prezydent również istotną rolę społeczną. Zaangażowanie uczestników konkursu w ekologiczne i kulturalne przedsięwzięcie zostało docenione przez prezydent miasta.

W konkursie przyznano wyróżnienia dla 31 osób, które zgłosiły swoje prace w pięciu kategoriach: „najpiękniejszy balkon”, „najpiękniejszy ogród przydomowy”, „najpiękniejszy zieleniec na osiedlu mieszkaniowym”, „najpiękniejszy zieleniec przed zakładem pracy” oraz „najpiękniejszy ogród działkowy”. Nagrody trafiły zarówno do indywidualnych ogrodników, jak i do reprezentantów instytucji oraz zakładów pracy.

Urząd Miejski w Zabrzu, który jest organizatorem konkursu, już teraz zaprasza do udziału w kolejnej, przyszłorocznej edycji tego wyjątkowego wydarzenia.

Dodaj komentarz